Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy kell a magyar nevet...

Hogy kell a magyar nevet angolul írni?

Figyelt kérdés
Ugyanúgy (pl. Kovács István) vagy fordítva (István Kovács)?
2012. márc. 11. 16:34
1 2
 1/17 anonim válasza:
19%
fordítva
2012. márc. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Az talán még lemaradt, hogy tudom, hogy az angolban fordítva van, de sokan vannak akik meg azt mondják, hogy Ő nem István Kovács, hanem Kovács István és így is írnak alá angolul mindent. Ezért vetődött fel bennem a kérdés. Van logika a másik oldalon is.
2012. márc. 11. 20:23
 3/17 anonim ***** válasza:
8%
A nevet meg kell forditani, hisz minden hivatalos helyen igy kell hogy szerepeljen. Alairas eseten nem kotelezo megforditani, a lenyeg, hogy mindig ugyanugy irj ala, legyen a sorrend akarmilyen, en peldaul alairasnal meghagytam a vezeteknev, keresztnev sorrendet. (sajat kulfoldi tapasztalat alapjan)
2012. márc. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 csajszi124 válasza:
4%
Mindenképpen fordítva de ezt például akár Steven Kovács-nak is lehet :D
2012. márc. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
67%
én is vezetéknév keresztnév sorrendben írok alá külföldön, mivel az a nevem. ahol kérik,hogy "név", ott angol sorrendben, aláírás magyar sorrendben.
2012. márc. 13. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
68%

Nem, Kedves Barátaim! Attól, hogy én, Kovács István külföldre utazom pár napra, pár hétre, attól még nem változom át István Kováccsá. Szóbeli bemutatkozásnál még véletlenül sem, és ha egy magánjogi szerződésen az előrenyomtatott név felett aláírok (Ez is a magyar nyelv paradoxonja), annak az előrenyomtatott névnek is Kovács Istvánnak kell lennie (maradnia), "according to my passport".

Ezzel is érzékeltet/het/jük, hogy a magyar egy ennyire különleges, minden mástól eltérő nyelv.

Charles Higgins nevű barátunkat sem kötelezzük arra, hogy magyarországi tartózkodása idejére alakuljon át Higgins Charles-szá (Ne adj' Isten Higgins Károllyá!)


Természetesen ez már nem érvényesülhet, ha hivatalos, helyi személyi okmányokat igénylek, mert ott és akkor a surname-nek (családi név) és a first name-nek (szó szerinti megfelelője: első név, aminek - paradox módon - az utónév, azaz a keresztnév a magyar megfelelője) az előírás szerinti rovatba, az előírás szerinti sorrendben kell bele kerülnie, az egységes nyilvántartás és kezelés érdekében.

Nem ismerem a brit közigazgatást, de valószínűleg az Istvánt sem kel Stephen-re angolosítanom, mert az új okmánnyal a születéskor kapott "Istvánságom" sem változik meg!

2012. márc. 16. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
58%

szia


kulfoldon elunk a csaladommal, es alairaskent mindig "magyarosan" kell leirni a nevet.....Kovacs Istvannak


adatlapok kitoltesenel meg fel van tuntetve, hogy hova mit irj.....

termeszetesen ott eloszor a keresztnevet keri utanna a kozepso nevet (ami nalunk a 2. keresztnev) es utanna keri a vezeteknevet


ok termeszetesen Istvan Kovacsot fognak mondani, ugyintezesnel orvosnal banban stb ahol szolitanak es nem sorszam alapjan megy a dolog

2012. márc. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget! :) Szóval magyarul írom, űrlapon meg úgyis ott van, hogy hogy kell.
2012. márc. 30. 15:18
 9/17 anonim ***** válasza:
75%
Had tegyek fel egy kérdést: A külföldi emberek megfordítják a nevüket, ha Magyarországra jönnek? Nem. Akkor nekünk miért kéne?
2012. okt. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
21%
azért, mert a világ kb. 99%-a fordítva írják. magyarul, ha az angol Magyarországra megy, a többségnek gőze nem lesz arról, hogy a vezetéknév van elöl magyarul. ugyanígy, ha egy magyar külföldre megy, szintén nem fogják tudni az ottlévők. így, ahogy mondtam, én azt az utat követem, hogy magyarul írom alá a nevet, szóval vezetéknév elöl, de mikor nyomtatottan kérik, vagy be kell mutatkozni, akkor megfordítom. mert különben a vezetéknevedet fogják a keresztnevednek hinni. mert nincs tisztában azzal, hogy fordítva van.
2012. okt. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!