Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Elakadtam Minecraftban....

Elakadtam Minecraftban. Segítenél?

Figyelt kérdés

Nemrég elkezdtem Minecraftozni, és nagyon megtetszett! Most csináltam egy világot, ami CREATIVE módos, tehát nem halhatok meg (mondjuk egyszer már meghaltam, nemtom hogy), anyag korlátlanul a rendelkezésemre áll, és kajára sincs szükségem. Most egy öbölben vagyok, a közepén van egy nagyon pici sziget. Valahogyan be szeretném "hálózni" a világot, és nemrég rájöttem, hogy tudok síneket meg vagont építeni. Namost, a tengeren át kiépítettem a pici szigetig egy hosszú utat, amire egyszerű sínt raktam (van elektromos meg érzékelős), és beüzemeltem egy vagont. De láttam, hogy a kiskocsit tolni kell sajnos, nekem pedig jó lenne, ha mindenfélét szállíthatnék vele. Ezért "befogtam" pár aranyos hóembert, akik szorgosan végzik a munkájukat azóta is (tologatják a vagonokat), de na... ők nem erre valók. Meg különben is, folyton beleesnek a vízbe, vagy elkóbászolnak valamerre :D Milyen sínt kell lerakni ahhoz, hogy a kiskocsi magától menjen? Lehetséges ez egyáltalán?


Másik kérdésem pedig az lenne, hogy a hóembereknek vannak "szükségleteik"? Úgy értem, kell etetni őket, vagy valami? És Minecraftban minden állatra kajaként vagy ellenségként tekintünk, vagy van olyan ami háziállat?


Ja és ha a láva elszaporodik, és elönt mindent, akkor mit kell tenni? :S Csak mert egy régi házamat (ami minden szempontból TÖKÉLETES volt) elöntötte a láva, és már alig tudok bemenni... A tetejére raktam egy láva forráskockát, de a dolog nem úgy sült el ahogy kellett volna. Felolvasztotta a jeget, és minden irányba szétfolyt. :( A forráskockát már megpróbáltam kiszedni, de csak rosszabb lett. Mit tegyek?


2012. márc. 16. 19:40
 1/9 cathilina ***** válasza:

Csinálhatsz gyorsító sínt is, creative-ban az is végtelen van és nem kellenek hozzá hóemberek sem. Amúgy nem hiszem, hogy bármit ennének, az enyémek survival módban már egy hónapja élnek. Háziállatnak pedig ott a kutya ha a farkasoknak adsz pár csontot. Kicsit idegesítő, hogy mindig ott rohangálnak körülötted, de leültetheted őket és ha valamibe beleütsz, széttépik neked.

A lávát pedig kb úgy tudod eltüntetni, hogy leraksz a helyére gravelt amíg mind el nem tűnik, azután kiásod.

2012. márc. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! És a farkasnak hogy tudok csontot adni? Simán jobb klikkel? Mert az előbb kipróbáltam, és erre nekemugrott. Egy videóban láttam macskát is, azt hogy kell létrehozni vagy craftolni?
2012. márc. 16. 21:22
 3/9 cathilina ***** válasza:
Csonttal a kezedben jobb klikk, de egy farkasnak több csont is kell. A macskát nem tudom.
2012. márc. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi! :) Ment a zöld kéz.
2012. márc. 16. 21:36
 5/9 anonim válasza:
Ocelotból tudsz macskát csinálni úgy hogy adsz neki halat. Van amelyiket nem lehet de nekem a többséget sikerült átváltoztatni.
2012. márc. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
először is spawnolsz egy ocelotot és a kezedbe veszel egy nyers(nem sütött)halat majd lassan közeledsz felé és amikor az ocelot odaér hozzád akkor jobb klikkelsz rá a hallal
2012. márc. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Amúgy azért haltál meg, mert kiestél a világból (creative módban ki lehet ütni a bedrockot), és a -64. szint alatt el kezdesz sebződni. (Én egy új válaszoló vagyok.)
2012. márc. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
hogy csinálsz hó embert?
2012. jún. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

>Lazac Tetű:


Nem crafting table-n kell, hanem egyszerűen leraksz egymás tetejére két hóblokkot, majd annak tetejére egy tököt. Ennyi, a hóember automatikusan meglesz.

2012. jún. 13. 16:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!