Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Eladtuk a lakást tavaly a...

R_ika81 kérdése:

Eladtuk a lakást tavaly a tesommal. Én lakásba forgattam ő nem.2006 óta volt a miénk. Hogyan kell a bevallásba feltűntetni?

Figyelt kérdés
2012. márc. 19. 12:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Bevallást mindenképpen kell adnotok, de - mivel már több, mint 5 éve a birtokotokban volt - adót nem kell utána fizetnetek. A vételárat annak arányában osszátok el, hogy ki mennyit tett bele. Nyilván neked több jár, hiszen - mint írod - te forgattál bele, ő nem. Ha fele-fele arányban voltatok tulajdonosok, kérdezzétek meg az adóhivatalt /akár telefonon is/, hogyan nézzen ki a bevallás.
2012. márc. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Eddig képben vagyok, csak a bevallásban van bevétel, kiadás és jövedelem sor is. Nem tudom, hogy hogyan kell beírni. Az enyém egyértelmű, mert én beírom bevételnek és kiadásnak is és így nulla. A testvéremét nem igazán tudom, hogy kell.
2012. márc. 19. 13:49
 3/3 anonim ***** válasza:
Ezért írtam, hogy kérdezd meg a NAV-tól /régi Apeh/. Telefonon hívd fel őket. Én csak a lényeget akartam tudatni veled, vagyis azt, hogy nem kell adóznotok utána, ha már több, mint öt éve a birtokotokban volt az ingatlan. Ez régen tíz év volt, újabban öt év.
2012. márc. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!