Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy az orchideám...

Mit tegyek, hogy az orchideám életben maradjon?

Figyelt kérdés
Még tavaly nyár végén kaptam egy orchideát és minden bimbója kihajtott, úgy láttam jólérzi magát. Azonbanazt vettem észre, hogy most tavasszal semmit nem csinál nem jönnek rajta új hajtások vagy bimbók, sőt a tavasz kezdete óta már 2 levele elhervadt és azt vettem észre, hogy a szárának a teteje már nem zöld hanem inkább barna/vörös színű. Mit tudnék tenni hogy megmentsem?

2012. márc. 22. 16:54
 1/3 anonim válasza:

Nekem is ugyanez volt, csak nekem egy 2 éves négyágú orchideámmal ami alvórügyből is hozott virágot. Egyik percről a másikra ledobta az összes virágát visszabarnult a virágszál, majd alulról felfelé ledobálta mind a 9 levelét... :(

a gyökere rendben volt, amikor az utolsó levele is lehullott akkor néztem meg közelebbről. Akkor láttam h az egész tele volt apró pici fehér bogarakkal (szabad szemmel nem is láttam volna ha nem mozognak). Állítólag a tőzeglégy lávrái voltak, amik állítólag csak a vizes virágföldet szeretik... hát nem így lett. Nézd meg közelebbről nem-e látsz a földben hasonlókat, vagy akár a kaspó aljában...ez a rosszabb..

De egyébként szerintem( ha alulról dobálta el a leveleit nem rövid idő alatt) <--ez normális h ledobja...

a virágszár is visszaszárad egy idő után. Ha a többi leveled puha akkor szerintem túllocsoltad a növényt.

Nézd meg jobban így nehéz segíteni.

2012. márc. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én igazából arra gyanakszom hogy valami gomba esetleg bogárféleség megtámadta. Az egész cserép és a föld tele van apró fehéres-sársás pöttyökkel. Ez normális? Mármint az ültetőközegnek így kelle kinéznie? Ha nem mit tudnék csinálni? Ha átültetem javulhat az állapot?
2012. márc. 22. 22:02
 3/3 anonim válasza:
szerintem talajgomba, ültesd át a gyökerét mosd át langyos vízzel (ha sárga a gyökere nem feltétlenül rohadt csak amelyik nem kap annyi fényt az is sárga. A száraz gyökereket nyugodtan vágd le. Mindenképpen orchidea földbe ültesd át jól locsold meg, tedd napos (de ne tűző) helyre és 1-2 hétig ne locsold.
2012. márc. 24. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!