Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen önvédelmi eszközöket...

Milyen önvédelmi eszközöket viselhetünk utcán engedélyek nélkül?

Figyelt kérdés
Szeretném kicsit a biztonságérzetemet növelni mivel már többször is próbáltak kirabolni. Nem szeretnék viszont emiatt engedélyekért szaladgálni, meg gázpisztollyal sétálgatni, mert ahhoz hogy mindig kéznél legyen közel kell magunkhoz tartani az meg nagyon macerás és szerintem amelyik támadó összefutott már ilyennel nem fog kirohanni a világból mert durrogok. Elég ellentétes dolgokat hallottam miket lehet magunknál tartani. Állítólag lehet sokkolóból gyenge típust viselni, meg van ahol azt írják lehet viperát használni van ahol meg tiltják. Legyetek szívesek segíteni.

2012. márc. 22. 21:05
 1/8 cathilina ***** válasza:
Félméteres fém zseblámpát.
2012. márc. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Elég nagy lenne úgy, de eszembe jutott róla egy ötlet. Ha fém zseblámpa végét ólommal kiöntöm akkor rövid marad ami szállítás szempontjából jó, de mégis van súlya az ütéshez.

Köszönöm szépen a válaszod, és várom másokét is hátha találunk még valamit ami hatékony és legális.

2012. márc. 22. 21:56
 3/8 A kérdező kommentje:
Annyit találtam, hogy viperát szállítani lehet, de viselni nem. Tehát akkor táskában (persze valami külső zsebben ahonnan könnyen előkapható)nálunk lehet?
2012. márc. 22. 21:57
 4/8 dirtboy ***** válasza:

viperát még rendőrök sem viselhetnek,csak és kizárólag a terror elhárítók viselhetik a viperát.

civilek vásárolhatják és otthon legálisan tart hatják bírtok védelemre.


gáz pisztollyal kicsit el vagy tévedve.

az nem úgy működik hogy a támadót a durranás ijeszti el.

vannak különböző hatóanyagú gáztöltények pl.PV,CS és nem bánnám ha készítenének már és kapható lenne már itt is az CR töltény.

ezeket kell a támadóra lőni és ezek olyan szinten iritálják a nyálkahártyájukat,bőrüket,mindent hogy harcképtelenné teszi őket.

nem látnak majd mert nem bírják kinyitni a szemüket,folyik majd a könnyük és a taknyuk jó darabig.

ez idő alatt te szépen leléphetsz.

nem a puffanás a lényeg,nem riasztó töltényt kell betárazni azt másra találták ki nem önvédelemre.

ezt csak azért írtam le hogy tisztába légy vele.


hogy mi kéne önvédelemre ami legális és nem kell engedély?

csak a gázspay jut az eszembe.

2012. márc. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a felvilágosítást! Úgy tűnik eléggé meg van kötve az ember keze. Vipera szállítására milyen kikötések vonatkoznak? Mert hazáig is el kell vinni valahogy. Csak dobozban lehet? A gázspray menyire hatékony több támadóval szemben?
2012. márc. 23. 06:23
 6/8 dirtboy ***** válasza:

papír dobozba vannak a viperák és azon belül valami olcsóbb tokban vagy karton papírban.

gondolom arra gondolsz hogy úgy hordanád mintha most vetted volna de ez nem jó ötlet,önvédelemre alkalmatlan úgy és a rendőr sem hülye,biztos kérné a blokkot azon pedig nem az az napi dátum lesz.

továbbá ha ne agy isten használni kéne akkor igencsak rosszul járnál mert a vipera az biztos hogy 8napon túlgyógyuló sérüléseket okoz és utána kicsit meg rángatnának a bíróságon hogy mit keresett nálad vipera a nyílt utcán.

tudod itt Magyarországon mindig a bűnözőt védi minden tetves törvény,aki megvédi magát az még sz arabul jár mint maga a támadó.


gázspray

hatásos hatásos de korán sem annyira mint egy gázfegyver.

sajnos kevés idő van támadás során reagálni és a gázspray minimum 4másodperc mire ki ürül a teljes kapacitása.

/ez eltérő,4másodperc a minimum de lehet 10is akár,gázspray függő/

persze nem kell mindet az arcába fújni hogy ártalmatlan legyen de jobb minél többet.

egy gázfegyver töltényben pedig annyi hatóanyag van mint egy egész doboz gázsprayben.

a fegyverből pedig akár 4-5 lövést is le tudsz adni 3-4 másodpercen belül.

fegyver hátránya hogy nehéz,drágább,magunkkal hordása körülményes.

én is csak akkor viszem ha van rajtam kabát másként nem tudom rejtve viselni,azt meg hogy lássák hogy ott van ruha alatt egy fegyver azt nem akarom.


ha veszel gázsprayt CR gázosat vegyél,sprayből már úgy tudom kapható a CR gázos,az a legerősebb.

3féle fúvókával választhatod,azt előtte gondold ki hogy milyen legyen.

2012. márc. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Vipera és boxer közbiztonságra veszélyes eszköz, nem nyert, elveszi a rendőr és szabálysértési feljelentést tesz. 50 ml alatti gázspray viselése nincs engedélyhez kötve és ellentétben a korábbi kommentekkel, igenis hatásos. Aki nem szippantott bele, az ne írjon hülyeségeket...Kicsi és praktikus.


Zseblámpa is jó megoldás, de ne öntsd ki semmivel, mert magyarázkodhatsz utána..

2012. márc. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Shadow087 válasza:

Egy szó, illetve egy tárgy: HANGSPRAY 110db hangot képes kiadni, ami már szinte fájdalommal jár!

Remélem segíthettem!

2012. szept. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!