Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hol tudom bejelenteni azt,...

Hol tudom bejelenteni azt, aki a buszmegállóban pofátlan módon dohányzik?

Figyelt kérdés
Van erre valami telefonszám?

2012. márc. 23. 07:47
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

végre egy hasznos válasz, köszi.

azért az iszonyat szomorú, hogy nemdohányzóként (ellenben leszokott exdohányzóként) le vagyok hurrogva, mert nem szeretnék füstöt szívni...

2012. ápr. 1. 18:00
 12/17 Fenyvesi Györgyi válasza:
100%

Nagyon jó a kérdés és az előttem szólók nem tudom miért feltételezik a kérdezőről, hogy nem kérte meg a dohányzót, hogy esetleg menjen arrébb cigizni...

Csak egy kérdést tett fel és máris támadók hada ment neki.

Ma velem is előfordult, hogy babakocsival beálltam a megállóba és megkérdeztem az ott dohányzó "hölgyet", hogy tud-e arról, hogy nem lehet a megállóban dohányozni? Megrántotta a vállát és bagózott tovább!

Majd megkértem, menjen arrébb, tekintettel a gyerekre, de füle botját sem mozdította. Aztán megkérdeztem, hogy mit szól ahhoz, ha valaki feljelenti? Azt mondta nem érdekli. Ezen a ponton rezgett a léc, hogy bemossak neki, de akkor meg tuti nekem lett volna bajom belőle.

Bejelenteni meg mi értelme? Mire kiérnek, addigra ennek a reteknek se híre, se hamva!

Ráadásul ami ezután kiverte nálam a biztosítékot,hogy az ellenkező irányba ment, csak ide jött kukkolni a buszt.

Na ezt a kedves embert lehet védeni, aki az embertársait figyelemebe se veszi.

Szerintem nagyon jó döntés volt ez a tiltás, csak a betartatásával vannak gondok és az emberek hozzáállásával.

Most már tuti benne lesz a szám a telefonomban, de nem sok esélyt látok arra, hogy valakit emiatt ténylegesen megbüntessenek.

2013. jan. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:

A dohányzási tilalom bejelentése nem SPICLISÉG kérdése. Ha egyszer van egy törvény azt tessék betartani. Az adócsalást is szívesen jelenteném, ha tudnék róla-------- ugyanis annak is építik az utakat stb.

Az emberölést bejelenthetjük? Vagy az is besúgásnak számítana? :(


A dohányzási törvény pedig nem a nem dohányzókat védi hiába hívják így. Soha nem jártam kocsmába nem izgatott ki cigizik ott, DE most nem tudok végig menni a körúton, mert mindenki kint ácsorog és bagózik. Nekem pedig hányingerem van tőle. Ez van, nem bírom a füstöt.... :( A drága bagózok ácsorognak a kapualjba, így a lakók nem tudnak haza menni. Kérjek meg minden "aranyos, barátságos" , de picit sem gondolkodó dohányost, hogy álljon már odébb, mert bizony a kapukon közlekedni szoktak.. Meglepi lenne? Rámordulnak az emberre és sértegetik. Nem tetszik a dolog! Igenis, ha mindenki bejelentené, akkor lehet, hogy végre felfognák fent, hogy nem védenek ezzel senkit, vagy legalább megbüntetik érte és akkor már ő is megtanulja, hogy ne álljon az útba. Ne akadályozza a közlekedést, ne fújja az arra járó emberek arcába a füstöt, ne dobja a csikket szét az utcát, mert az onnan nem tűnik ám el! Sőt! Ne dobja be a babakocsiba! - Láttam már ilyet! Nem néz szét, csak maga mellé hajítja!- Aki pedig kulturált és dohányzik, az tuti betartja a szabályt, nem áll a másik kapualjába, nem fújja a füstöt juszt is az őt szépen! megkérő embertársa arcába, mert mert szólni, hogy be szeretne jutni az otthonába!!! Kérem mindenki csak azt tegye mással, amit ha vele tesznek akkor is elfogadja, tudomásul veszi, megérti! Mit szólna kedves Dohányos úr/hölgy, ha más az ő otthona előtt ácsingózna , nehogy haza tudjon menni?


A törvényhozó pedig gondolkodhatott volna. Sikerként könyvelik el, hogy mások naponta küzdenek meg a haza jutással, az utcán való közlekedéssel?! Ez nem a nem dohányzók védelme, hanem az emberek idegrendszerének tönkretétele! Küldjék vissza a kocsmákba a dohányosokat!

2013. febr. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Annanuca válasza:
100%
Én sajnos csak most olvastam ezeket a hozzászólásokat,és ledöbbentem. Mi az,hogy a bejelentő "spicli",meg "tahó"? Én és mások is kértünk már meg buszmegállóban dohányzót,hogy ne füstöljön már végig bennünket,de ránk kiabált,és még neki állt feljebb! Aztán: egyáltalán nincs a buszmegállókban kint az ingyenes szám! Valamint az áruházi dolgozónak üzenném: Egyetértek! Bizony,hogy a dohányzók miatt kell "szívnunk",mivel nekik megjár a plusz szünet!!!! Hát kedves "aaaaaaa" én ezentúl be is jelentem a közterületen dohányzót,tudd meg!!!!
2014. ápr. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
100%

Bocs, de szerintem hibás felfogás az; hogy ha valakinek szólunk a buszmegállóban, hogy ne dohányozzon az odébb áll.

10-ből 1 ember, ha odébbáll...

S ha valakinek ahhoz nincs intelligenciája, hogy egy szabályt betartson; ami lassan 2 éves, ha nem több; akkor hogyan is lehetne elvárni intelligenciát ahhoz, hogy eleget tegyen a kérésnek és odébbálljon?

2014. júl. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
0%
Jobb dolgod nincs?
2016. márc. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Lippóczy Ákos válasza:
A bagófüst pofámba fújása akaratom ellenér olyan, mint ha rám jönne a hugyozhatnék és simán, a tilosban bagózó megállós kolléga nadrágszárára üríteném!---De még csak nem is olyan, mert ő a nadrágjából az én mocskomat ki tudja mosni, de én az ő mocskát hogy mossam ki a tüdőmből?
2017. jan. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!