Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy félek a...

Miért van az, hogy félek a bábuktól és a tengerparti képektől?

Figyelt kérdés

Kicsit furcsa a kérdés, szerintem ez egyedi esetem lehet, de valami ok miatt félek a bábuktól. Mármint a Szezám utcai kinézetű bábuktól. Elmót még csak-csak valahogyan elviseltem, mert őt aranyosnak mondtam, de a többi ilyen szőrös meg színes bábutól kiver a víz.

Vajon ez miért lehet és mit tehetnék ellene.

Bár mástól is félek például a tengerpartim képektől. Amin van valami tenger vagy óceán, víz- akármi vagy mondjuk egy város valamilyen tornyai , épületei... egyéb ilyesmi képektől egyszerűen rettegem.. Még régebben- ez most már nem annyi, de még nemrég az olyan állatos képektől is féltem amin mondjuk valami medve, oroszlán, vízben élő állat volt- pedig úgy magától az állattól nem félek csak a képtől.

Még mástól is félek, de a kettő az amit nem értek mi miatt is lehet. Tudom, hogy hülyén hangzik, de valaki megtudná mondani miért??



2012. márc. 23. 17:09
 1/3 anonim válasza:

Mostanában nekem is gyakran tűnnek fel hasonló fóbiáim képeslapokon, egyéb képeken megjelenő különböző állatok által, leggyakoribb a kacsa:

[link]

2012. márc. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 tetris ***** válasza:

Olyam sok indokolatlan félelmed van, ami már szerintem kóros. Az lenne a legjobb, ha szakemberrel tanácskoznál erről, mert lehet még az is, hogy most még csak 20 dologtól félsz, holnap már 50 lesz, holnapután meg már szinte mindentől félni fogsz, ha ez így megy tovább. A pszichiáterek generalizált szorongásnak nevezik ezt.

Hogy mindez miért alakult ki, azt majd a szakember kideríti.

2012. márc. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem félek túl-sok mindentől csak 1-2 dologtól, de szerintem ez még nem kóros. Ezektől van fóbiám amúgy is csak, meg egykét apróságtól, de nem hiszem, hogy ez túl sok lenne
2012. márc. 24. 14:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!