Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi történik ha mondjuk egy...

Maggifix kérdése:

Mi történik ha mondjuk egy Metal zone-t bass gitárra kötök?

Figyelt kérdés
Szeretném tudni hogy lehet-e ilyet csinálni gondolom hogy nem tesz valami jót a pedálnak de konkrétan mi történhet

2012. márc. 23. 21:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Pedálnak abszolút nem tesz rosszat, hangszóró mondjuk nagyobb hangerőn megköszönheti a dolgot, ha valami gagyibb erősítőről van szó.

Sok értelmes hangja amúgy nem lesz szerintem, metalzone nagyon vékony ilyesmihez.

2012. márc. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

én használtam így, még koncerten is, és tök durva hangja volt :D már-már hasonlított egy basszustorzítós hangszínhez. Bár egy komolyabb koncerten nem jelentem volna meg vele, mert mégiscsak elég kókány, de a hangja nem volt gáz :D A mély hangokat már szinte egyáltalán nem tudta torzítani a pedál, így pl egy üres E húron már alig hallatszott torzítás, majdhogynem tisztán szólt, de a magasabb húrokon tök szépen kiszólt a torzított basszushang. Nekem csak egy basszusszólóhoz kellett, és ahhoz nem volt pénzem venni külön egy hozzá való pedált.

Baja a pedálnak az égvilágon semmi nem lehet, mert nem számít, hogy mit kötsz rá, az csak feldolgozza a hangot. (én még szintihez is kötöttem, ocsmány szar hangja volt, de baja nem lett:D)

Az erősítőre vigyázz, a hangerőt szépen fokozatosan add rá, mert más lehet a jelszint mint a gitáron, és szét ne küldd véletlenül. én kb 11óra irányába állítottam a hangerőt

másik ami dob a jelszinten, az a torzító poti. szét is cseszi a hangot nagy torzítással, meg nekem besípolt az erősítőm is a túl nagy gain miatt, szóval én a torzító potit kb 9óra állásban használtam.

2012. márc. 24. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Én is metal zone-t használok basszushoz, bár én koncerten is bevetettem, kicsit Sodomosra sikerült a hangzás, Powerstate 100-as tranyós kombóval és Dean ML basszusgitárral. Baja semmi nem lesz, csak kicsit pepecs meló értelmes hangzást kihozni belőle, és néha tényleg elég vékony, nem ad elég mélyet, de ideiglenes megoldásnak nekem megfelel :)
2012. márc. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!