Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Titeket nem idegesít, hogyha...

Titeket nem idegesít, hogyha valaki helytelenül ír valamit egy kérdésbe vagy egy kommentbe, rögtön aláírja valaki h tanuljon meg magyarul vagy valami hasonló dolgot?

Figyelt kérdés
Én tudok helyesen írni, mégse zavar egyáltalán, ha valaki hibásan ír/beszél. Viszont az, hogy minden második kommentbe ezeket az abszolút felesleges megnyilvánulásokat kell olvasnom, és ezzel értékes másodpercek telnek el az életemből, hát ez qrwára irritáló...

2012. márc. 26. 01:01
 1/5 anonim ***** válasza:
84%

Engem egyaránt zavar mindkettő. A "tanulj meg írni" duma már elcsépelt, de még mindig jobban zavar, ha nem tudnak és nem is akarnak normálisan írni/beszélni. Képtelen vagyok felfogni, hogy miért kell például olyan idétlen rövidítéseket használni, mint például az "akk" és társai.

Miért menő a magyar nyelvtan megerőszakolása?

2012. márc. 26. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%
Tisztelt kérdező, tanulj meg magyarul. Most komolyan: -ban, -ben végződéseket tessék komolyan venni, legalább akkor, ha egy nyelvtani kérdést írsz ki. Jelen esetben remélem elnézed, hogy kioktattalak: azt hiszem, van értelme erről beszélni.
2012. jún. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
77%
Engem nem idegesít, sőt! Tiszteljük meg egymást és a magyar nyelvet azzal, hogy normálisan írunk. Ráadásul minél többen írnak ocsmány helyesírással, annál több ember előtt ez lebeg majd példaként, és akár tudatosan, akár nem tudatosan, de követni kezdik, tehát egyre csak romlik a színvonal.
2012. jún. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
51%

Engem se idegesít, és jogos a felháborodás. Tanuljon meg mindenki (legalább nagyjából) helyesen írni, szerintem alapelvárás, és alapműveltség.

Egyébiránt az, hogy "qrwára", biztosan nem helyes, közben meg úgy kezdted, hogy tudsz helyesen írni...

2012. aug. 1. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
45%
Engem is idegesit,hogy milyen sok okos emberke van itt,akik mind...Inkább nem írok semmit.Senki sem tökéletes.
2013. máj. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!