Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Adott egy régi vályog ház....

Gabriel fischer kérdése:

Adott egy régi vályog ház. Szeretném a szobákat le betonozni. Mit kell tenni az aljzatbeton alá és milyen sorrendben? Szigetelés, víz szigetelés stb.

Figyelt kérdés

2012. márc. 26. 10:56
 1/4 anonim ***** válasza:
kavicsot
2012. márc. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha lebetonozod, a falakba megy a nedvesség. A vályogházak rendbe rakása egy külön tudomány. A betonozás, vakolás tönkre teszi a házat.
2012. márc. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Koszonom.Kb.két éve kivul belul be lettvakolva ugynevezett lélegzo holmival.A terasz rész le lett betonozva.De ezidaig nem vizesedik egyik fal sem.A szobakat is le szeretném betonozni.Ezért irtam ide hatha tud valaki valami speckó megoldast.Pont ezert,h a kesobbiekben ne legyen gond.De koszonom.
2012. márc. 27. 09:00
 4/4 anonim ***** válasza:

Én így csináltam:

Először is, mivel megvoltak az adottságok,a ház 4m-es körzetéről lemartam 30 cm földet, és gondoskodtam vízelvezetésről.

Úgy terveztem, hogy a végleges padló magasság kb. 20 cm-el a régi talajszint fölé került.

Első rétegben 3-5 cm betont használtam, erre terítettem, óvatosan rostált folyami kavicsot, minimum 30 mm méretűt.

Így rontottam a víz, és hőátadást, s a későbbiekben alá tudom szellőztetni.

A beton arra kellett, hogy a föld ne menjen a kavicsok közé, gyökerek földfúró állatok, stb. által a későbbiekben.

Erre került egy réteg szintező beton, két réteg fólia, majd a végleges 5cm beton.

A fólia ezer évig sem fog tönkremenni a betonrétegek között.

A kavics réteg minimum 30 cm kell legyen. Lehet magasabb, aha az anyagiak engedik.

Használhatsz bármi más, nem nedvszívó anyagot, pld.: gránit zúzalék, de ez a legolcsóbb.

A falakat, kívül 1,5 m távolságban átfúrtam a kavicsréteg magasságában, és tettem be 40 mm-es PVC csöveket.

Nyáron szúnyoghálós kupak van rajta, télre lezárom.

15 éve csináltam. Bevált.

2012. márc. 31. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!