Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan írjak verseket?

Hogyan írjak verseket?

Figyelt kérdés

Sziasztok valaki tudna segíteni abban hogyan írjak pl:

szerelmes verset, szomorú verset, vicces verset stb..

léci segítsetek fontos lenne..



2012. márc. 29. 20:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, de szerintem ez hülye kérdés. A versnek belülről kell jönnie, most én hiába mondom azt, hogy írj időmértékes, vagy ütemhangsúlyos versformában, vagy írj haikut, vagy akármit, ha ráderőltetik úgysem fogod szeretni, és az már nem is lesz igazán vers. Írd azt, ami eszedbe jut, ahogy neked tetszik, ahogy kényelmes írni, még rímnek sem feltétlenül kell lennie a versedben.

Másrészt, verset nem úgy kell írni, mint egy iskolai fogalmazást, ezért, hogy hozzászokj írj kisebb rímelő sorokat, kisebb versikéket az érzéseidről, a tájról, vagy ami eszedbe jut. Az elején nehezen fog menni, de egy-két vers után hozzászoksz, és akkor gyakorlatilag bármit versbe foglalhatsz, amit akarsz.

És mondom, ha nem megy, ne korlátold magad szótagszámokkal, meg hasonlókkal csak írj. Pl. ez is egy vers:


Így szólt a fa

Nem szeretem azt a fehér kocsit alattam,

benzintől bűzlik

Mellette egy másik fa így szólt

Mindig nyavalyogsz

idegbeteg vagy

abból is látszik, ahogy görnyedezel

2012. ápr. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%
2012. máj. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
91%
ihlettel!!!
2012. máj. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 nvercsi válasza:
36%
Basszus, görcsösen nem akarhatsz verset írni,ez belüről jön. Nincs ilyen, hogy akarok és ott van! Különben is , ha nincs érzésed hozzá,ne is kérdezzd,hagyd a csudába.
2013. okt. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 LuLu17 válasza:
100%
Nos én szoktam verset írni, de nem akaratból.. Leírom amit éppen érzek és próbálom rímekkel tarkítani
2015. ápr. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!