Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A "nem gáz. " kezdetű kérdések...

A "nem gáz. " kezdetű kérdések írásának a megfelelni akarás a motiválója?

Figyelt kérdés
Hiszen ha úgy élünk, hogy bármit megteszünk, ami nekünk jó, azzal a kitétellel, hogy senkinek nem ártunk vele. Ez így teljesen korrekt. Viszont bejön ez e fránya "de nem gáz?" típusú kényszeres pótcselekvésképlet, ami szerintem nem más, mint az, hogy valamilyen formában az emberek túlnyomó része nem meri élni a saját életét, hanem normatívákhoz hasonlítja, összeméri másokéval, hogy "nehogy gáz legyen". Vagy rosszul látom?

2012. ápr. 8. 12:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Teljesen egyetértek veled.
2012. ápr. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egyetértek én is.
2012. ápr. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Igen, igen, de be kell látnod, hogy te se vagy másképpen ezzel, csak éppen más szinten.

Konkrétabban: te sem szaladgálnál meztelenül a városod főutcáján, közben jódlizva. (Ha mégis, akkor szólj, és megyünk)

Tehát te sem vagy különb a "nem gáz?"-ozósoknál, ezt kéne belátnod. Csak a mértékben van eltérés.

2012. ápr. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Kedves hármaska! Ha attól érezném jól magam, hogy meztelenül jódlizva mászkálok egy városi utcán, akkor megtenném.

:)

2012. ápr. 8. 17:13
 5/8 anonim ***** válasza:
De jó végre ilyen felszabadult embereket olvasni!:) Én a büntethetőség miatt a városban nem biztos, hogy bevállalnám, de nudista strandon simán.:D
2012. ápr. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Azért is írtam meg ezt a kommentet, mert én tényleg úgy élek, hogy gátat az életemben maximum az szab, hogy ne sértsem az "élni és élni hagyni" alapelveket, azaz ne ártsak senkinek, ne ütközzek a törvénybe stb.

De életvitelbéli szokásaimat, az öltözködésemet, a vásárlási szokásokat, az étkezést, a tisztálkodást, a művelődést, a szórakozást stb stb mindig a saját egóm alá rendeltem és sosem a beilleszkedésnek, a konformizmusnak, a fősodor, a csapásirány követésének. Sőt, kimondottan különc vagyok, aki soha nem akart birkásított módon élni, vagy trendinek lenni.

2012. ápr. 10. 07:46
 7/8 k.lau13 ***** válasza:

De jó, hogy ilyen felfogású emberek is élnek még! :)


Igen, igaz, egyrészt. Másrészt az emberek unatkoznak, és kérdeznek valami teljesen feleslegeset, azzal az indokkal, hogy bemagyarázzák maguknak, azt szeretnék tudni, nem gáz-e, pedig csak szeretnének valamit leírni valakinek, ami szerintük állati nagy dolog, csak az ismerőseik közül senkit nem érdekel. Magyarul azt mondja a 12 éves lány, hogy ő most "stílust változtatott", vagy mi, de "nem gáz-e?", csak mert másokat abszolút nem érdekel, mit csinál.


Másrészt igen, vannak, akik olyanok, amilyennek te leírtad. Sajnos ezen nem sokat lehet változtatni, de én nagyon tudom sajnálni az embereket. Azt várják, hogy itt majd mindenki azzal "vigasztalja őket, hogy "dehogy is, nem vagy gáz", és akkor azt éreznék, hogy megfeleltek, csak mert addig nem sikerült, vagy csak egy kis figyelemhiányuk van, és az egójukat szeretnék növelni :D


De most viccen kívül, szerintem ez egész máshogy van. Szerintem egy ember van, akinek meg kell hogy feleljek, az én vagyok. De nem, ez sem igaz. Csak élem az életem, ahogy nekem tetszik(bár az, hogy fiatal vagyok, kicsit behatárol ebben, azért kérlek, ne nézzetek le, amiért ide választ írtam), de a hozzáállásom az, hogy az élet azért van, hogy kezdjünk vele valamit. Nem azért, hogy mások elvárásainak feleljünk meg. Vagy nem?



Amúgy szerintem a legtöbben tényleg csak sajnáltatni akarják magukat, ha éppen úgy érzik, aznap nem figyeltek oda rájuk annyira. Sajnos ez van.



Remélem nem írtam hülyeséget :) Csak így gondolom, ez személyes vélemény volt.

2012. ápr. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen, így van. Manapság az elfogadás egyszerűen nem divat. Ha más az öltözéked, az értékrended, a felfogásod, mint a divatos többségnek, akkor jó eséllyel kicikiznek emiatt és gáznak titulálnak és ez egyfajta szorongást és ebből egyenesen következő megfelelési kényszert okoz a fiatalokban. Azt látják mindenhol, hogy aki minden szempontból a divat szerint való, az népszerű, 'menő' és ebben az eltorzult értékrendben akarnak előrébb jutni, azzal, hogy döntéseiket a divat szerint mérlegelik. Természetesen ez nem ennyire tudatos és azt sajnos nem ismerik fel, hogy a saját egyéniségüket és ízlésüket, azaz önmagukat adják fel ezzel.
2012. ápr. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!