Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért szól az erősítőből?...

Miért szól az erősítőből? (Marshall MG30fx)

Figyelt kérdés
Szóval, egyszer fordult csak elő, eddig és nem tudom, hogy hogy történhetett! A gitáron letekertem a hangerőt és csak úgy volt az ölemben az erősítő meg be volt kapcsolva! Néhány perc múlva az erősítőből hangok kezdek el hallatszódni, tisztán ki vehető volt, hogy beszélnek benne és azt hiszem német nyelven. Mindenféle magyarázatot kerestem rá, de nem találtam, hogy hogy történhetett ez? Mintha csak szimplán rádiót hallgattam volna, mert úgy hangzott, mint egy rádió műsor! Tehát ez miért volt? Hogy lehetett, hogy más szólt belőle? A gitár valami rádió frekvenciákat küldött az erősítőben? (Mivel csak akkor hagyta abba, mikor a gitárt lehúztam az erősítőröl! Másnap Jim Marshall meghalt, R.I.P. és minden tiszteletem neki!
2012. ápr. 9. 00:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Rádió szólt belőle, valamelyik nagyobb térerejű hosszúhullámú adó. Az antennája a gitár zsinórja volt.

Ha egy érzékeny erősítő bemenetére ráteszel egy hosszabb drótot (vagy pl. megfogod), akkor az 50Hz-es brumm mellett pl. hallod a kossuth adót.

Semmi misztikus nincs benne, természetes jelenség.

2012. ápr. 9. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Erre voltam kíváncsi...
2012. ápr. 9. 16:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!