Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Társasházunkban két tulajdonos...

Társasházunkban két tulajdonos is hozzáépített a lakásához összességében kb.30 négyzetmétert. Ez jogtalan haszonszerzés? A közös udvar felét is " kisajátították" oda más nem mehet, mi pedig csak fizetjük. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Ezt már nekik szóvá tettem de mocskolódás ordítozás volt a következménye.Van olyan hatóság aki eljárna? Bíróságon kívül,mert az egy évtized kb.Budapest XI.kerület Kelenvölgy

2012. ápr. 19. 00:09
 1/6 anonim ***** válasza:
építési engedély volt? mert az alá kellett volnaírni minden lakónak. bejelentés az önkormányzat építési osztályán
2012. ápr. 19. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Amennyiben egy közös területet be akar építeni az illető, a ház lakóitól kell engedélyt kérnie. Ha engedik, építhet, ha nem engedik, nem építhet. Szólj a közösképviselőnek, kérdezd meg, hogy mi a teendő. Velünk is előfordult hasonló, az egyik lakó engedély nélkül építette be a tetőteret. Bevallom őszintén, engem ugyan nem zavart. Semmi károm nem származott abból, hogy volt plusz X négyzetmétere. Persze nálunk is sokan vircsaftoltak és végül is komoly összeget fizetett.
2012. ápr. 19. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

közös képviselőként írom.


ha az udvar közös tulajdon akkor engedélyük sem volt így biztosan jogtalan az építés


ha ilyenre sok kerülne alapító okiratot kell módosítani(hisz elvész a közös tulajdonból)de ezt csak közgyűlésen lehet


amit először tenni tudsz:

1.felkeresed a ház jogi képvidelőjét,közös képvidelőjét

2.Megkérded volt-e ilyen határozat esetleg suttyomban

Ha ő is kötekedik akkor mint tulajdonos egyeztess vele 1 időpontot és kérd el tőle a határozatok könyvét és a közgyűlési jegyzőkönyvet(meg kell jelölni melyiket)

valamint az alapító okiratot mert ott leírják mekkora is az udvar.


építésügyi hatóság a helyi önkormányzatnál itt tudsz panaszt tenni ill a közterület felügyeletnél is(igen az udvar közterület hiába a háznál van)


ők felszólítják őket és bontás lesz a vége,de ami a legfontosabb


te mint tulajdonos teheted meg ezt a nem te vagy a tulaj akkor ő intézkedjen


még 1 lehetőség


a lakók 10%nak bele1ezésével(pl 5-6 lakás attól függ mekkora)


összehívhatsz közgyűlést,csak figyelj a formai dolgokra mert a bíróság beleköthet...ezen dönteni kell erről a kérdésről és utána akár bíróságon is meg lehet tenni a megfelelő lépéseket


ha valamiben tudok még segíteni írj..

2012. ápr. 19. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A közös képviselő is benne van szerintem és az önkormányzat építési osztálya is szemet hunyt !ki tudja miért?! ! - pedig egy helyszíni jegyzőkönyvnél észrevételeztettem, de elsikkadt - mert kiadta a fennmaradási engedélyt, szándékosan nem vette észre. Hat lakásos a ház a tetőtér is közös tulajdonban van még az alapító okirat szerint ők beépítették, a tetőteret azt aláírtam a telekbeépítést azt nem. Közös költséget viszont csak az eredeti négyzetméter után fizetnek, a beépítés óta is.Az alapító módosítását viszont én nem írom alá amíg nem rendezik jogilag a jogtalanságot. Sút ezeken túlmenően a tárolómat is lebontották tudtom nélkül, akkor rendőrségi feljelentést tettem .Természetesen nem történt semmi, hónapok múlva felszólítottak , hogy igazoljam én - a tároló ami társsházi jkv. szerint enyém- tartalmaz-e azbesztet!!

Mi van itt? Ez rendszer? Törvény? Igazság? Újbuda XI.ker. Kelenvölgy

2012. ápr. 19. 10:48
 5/6 A kérdező kommentje:
Egy lakás még önkormányzati tulajdonban van! És mi a helyzet ilyenkor a földhivatalnál? Be tudják jegyeztetni jegyzőkönyv nélkül változást?
2012. ápr. 19. 10:56
 6/6 anonim ***** válasza:

ez így érdekes...


alapító okiratot nem tudnak újat leadni mert gondolom nem lett új..mivel ha már csak te 1edül nem 1ezel bele akkor már eleve bukó...így a földhivatal nem jegyzi be(de már kitudja)1ébként feljelentést tudsz tenni a közös képviselő ellen mert ez okirat hamisítás és hanyag munkavégzés

2012. ápr. 19. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!