Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Régi lakat. Hogyan tudnám...

Régi lakat. Hogyan tudnám feltörni a képen láthatóhoz hasonló lakatot?

Figyelt kérdés

[link]

Nem szeretnék kárt tenni benne, és persze nem illegális célokra használnám. Közös pincehelyiségen van, sürgősen be kellene jutnom és mástól nem sikerül pótkulcsot szerezni. (az enyém sajnos eltört)

Kérlek segítsetek konkrét leírásokkal, esetleg videóval, vagy a zár szerkezetét bemutató linkkel. Köszönöm.



2012. ápr. 19. 11:49
 1/7 anonim válasza:
53%
Felx segítségével levágod. Majd veszel egy új lakatot helyette.
2012. ápr. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A kép baloldalán látható csavarokat kicsavarod és a lakatpánt felszabadul. A lakathoz nem is kell nyúlnod!
2012. ápr. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A kép, csak "illusztráció", nem saját lakat, de egyszerűbb volt ezt megmutatni, mint lefényképezni, feltölteni, stb...Szóval a csavaros nem működik.

Mivel nem csak én használom, nem szeretném megrongálni, vízóra is bent van, csak idáig nem sikerült más kulccsal rendelkezőt utolérni. Ezért keresnék kevésbé drasztikus módszert. Ha valaki tudna segíteni, nagyon hálás lennék.

2012. ápr. 19. 12:48
 4/7 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló tökéletesen leírta. Ha esetleg nincs flex, akkor vegyél egy nagy követ és üsd le.
2012. ápr. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ez mind szép és jó lenne, ha csak én használnám, saját lenne. De nem az. Így rongálás, cserélés mindenképpen kizárt! Ha létezik ilyen módszer, kérem azt írja le valaki.
2012. ápr. 19. 14:11
 6/7 tetris ***** válasza:
Ha közös a pincehelység, akkor kérd el az övét attól, akivel közös.
2012. ápr. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hidd el, nekem is eszembe jutott. Sajnos nem tudom kivel közös. Írtam ki papírt, kérdeztem házfelügyelőt, sokat jártam arra, szomszédos pincerészben lévőkkel beszéltem, tényleg úgy érzem mindent megpróbáltam. Most sajnos szükségem lenne valamire, ami bent van és már nem nagyon van idő. Azért gondoltam a feltörésre, mert viszonylag egyszerűbb lakatnak tűnik. vagy lehet csak én gondolom így? nagypapám mutatta kiskoromban, hogy ezeket a régi lakatokat milyen könnyű kinyitni, kulcs nélkül használta őket. csak sajnos akkor nem figyeltem eléggé, pedig most jól jönne ez a tudomány. Ezért is kértem segítséget, hátha van itt olyan, aki el tudná magyarázni.
2012. ápr. 19. 16:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!