Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Programozók! Hogy élitek meg...

Programozók! Hogy élitek meg a munkátokat? Nem unalmas?

Figyelt kérdés
Én mindig sokat keseregtem,hogy nem vagyok olyan okos,hogy programozó lehessek.Csábított,hogy jól keresnek,meg nem olyan stresszes a munkájuk.Ismertem egy srácot,aki otthon végezte a munkáját(rendszergazda volt)és csak havonta kellett bejárnia a munkahelyre,mellette nagyon jól keresett.De nem unalmas munka ez?
2012. ápr. 20. 01:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Azért gondolod unalmasnak, mert nem ismered. Azért hiszed stresszmentesnek, mert fogalmad sincs róla.

Rendszergazdaként dolgozok, programoznom is kell. Unalmasnak egyáltalán nem unalmas, van benne kihívás és hajtja az embert az, hogy megoldjon egy problémát, és jó érzéssel tölt el, mikor látod, hogy az alkotásod szépen működik.

Viszont a rendszerek karbantartása és a felhasználók támogatása iszonyatosan stresszes. Előjönnek olyan hibák, amit nem is értesz, csak nem azt csinálja az a hülye windows, amit kellene és még a felhasználó is elbarmolja a rendszert. Ha meg nem ezért, akkor azért idegeskedsz, hogy határidőre kész legyél a programmal.

Szóval stressz azért van. Nem hiába keresnek jól a programozók.

Mellesleg ehhez nem okosnak kell lenni, hanem megszállottnak. Jó logika kell, az kell, hogy szeresd, amit csinálsz és hogy ez legyen az életed. Ha a számítógépet csak néha használod, akkor is játékra meg facebookra, akkor nyilván nem leszel programozó. De nem azért, mert buta vagy, hanem azért, mert nem ásol a gépek világának mélyére.

2012. ápr. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ.És nagyon megkönnyebültem,hogy nem azért nem vagyok programozó,mert hülye vagyok,hanem mert nem az én világom..
2012. ápr. 20. 17:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!