Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Feltudok jelenteni valakit...

Ninike66 kérdése:

Feltudok jelenteni valakit azért mert megfenyegetett?

Figyelt kérdés
Olyan kis problémám van, hogy tartozok egy csajnak parfümök árával. Egy ideje nem fizettem már és emailen keresztül megfenyegetett, hogy lehet valami csúnya történik és még ráadásul mindenféle csúnya nőnek lehordott! Mit tudok tenni? Feltudom jelenteni ügyvédnél? Kap majd ezér valamilyen büntetést? A legjobb az lenne ha egy ügyvéd válaszolna erre, sőt szívesen megbíznám őt ezzel!

2012. ápr. 20. 22:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Feljelentheted, de először is téged büntetnek majd meg lopásért.
2012. ápr. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem tud mert kifizette már helyettem így nem szerepelek annak a cégnek a tartozom listáján. De akkor tutira feljelenhetem??? Egy jó ügyvédet tud valaki??
2012. ápr. 20. 22:25
 3/5 anonim ***** válasza:

Fel, de nem ügyvédnek hanem a rendörségnek kell feljelentést tenni. majd a rendörségen mosolygnak egyet rajtad és kérik rendezd a tartozásodat mások felé.

Persze ha folyamatos a fenyegetés, közben tetlegesség is lesz, akkor is megpróbálnak szépszóval rendezteteni.


Bíróságra ha eljutna egy ilyen ügy akkor csak a perestárgy többszázezer forint plussz a az ügyvéd díja. ez akár milliokra is rughat. ha elveszíted a pert (és mivel te tartozol a lánynak) akkor a másik fél költségeit is rád perelhetik, amit rögtön elfogad a bíró. így sajátod+ a másik költségeit is ki kell fizetni.

ha nyernél akkor is elöször mindent neked kell állnod, majd csak a pér végén perelheted a költségeidet a vesztestöl.


ha arra nincs pénzed hogy pár parfümöt kifizess annak akinek tartozol, miböl akarnál ügyvédet fogani?

egy ügyvédi felszólíta´s minimum 30.000-50.000 Ft ez csak egy levél semmi több amit az ügyvéd ír.


Szerintem fizesd ki amit jogosan kérnek töled, majd legközelebb gondolkodj egy kicsit, mert szerintem elég butus lehetsz.

2012. ápr. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Szerintem ravasz vagyok mintsem butus, mert hogy bizonyítja a kis naív,h tartozok ha már helyettem kifizette???
2012. ápr. 20. 22:38
 5/5 anonim ***** válasza:
Nagyon ravasz vagy. de saját magának nem fizette ki helyetted, azért ezt most meddig akarod húzni? szeretnél kibújni alóla, és hogy még a másiknak legyen belőle kára? na ez aztán a ravaszság, gratulálok :S remélem, kevés ilyen ember van, aki a földbe akar taposni másokat és még a tartozását sem akarja rendezni.
2012. ápr. 21. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!