Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ebben mi a poén? Minden szót...

Ebben mi a poén? Minden szót értek, de mégsem esik le :D

Figyelt kérdés

Kriszti:

A napokban odajött az egyik ír kolleganő, hogy van-e a magyar nyelvben valami amivel azt lehet kifejezni, hogy valaki nagyon keményen dolgozik, vagy ilyesmi. Mondom, hát van éppen, hogy "szívvel-lélekkel", meg, hogy "teljes erőbedobással", esetleg "teljes mellbedobással", hirtelen nem jut több az eszembe.

2008.11.22. 22:48:30 Kriszti:

Azt mondja nem éppen ezekre gondolt, mert hogy a boltban ahova jár látott egy angol nyelvű kiírást amin magyar lányok takarítói munkát keresnek, és hogy ehhez valamilyen módon a vállukat mint testrészt szeretnék használni... Ebből gondolta, hogy ez valamiféle átfordítás lehet, talán azt akarhatják kifejezni, hogy nagyon szorgalmasak, csak nem igazán találták meg a helyes angol kifejezést

2008.11.22. 22:48:48 Kriszti :

és szerintem vajon mit jelenthet ez? Kértem, hogy írja le pontosan mit látott, mire ezt kaptam: Two Hungarian girls cleaning, ironing, general housework WITH SHOULDER.

2008.11.22. 22:49:48 Fortuna: ÁÁÁÁ XDXDXDXDXDXDXDDDDDDDDD


2012. ápr. 22. 12:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

:-D :-D

with shoulder = vállal !!!

2012. ápr. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Most már érted? Jót röhögtem :-D
2012. ápr. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Tehát ez a két lány ilyen-olyan házimunkát VÁLLAL. :-)
2012. ápr. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Jaaaaaaaj. Ez fájt!!! :D Köszi :D
2012. ápr. 22. 13:15
 5/5 anonim ***** válasza:
Úristen.. fogom a fejem.. nagyon gáááz :D:D
2012. ápr. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!