Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit tegyek ellene? Már nem...

Mit tegyek ellene? Már nem tudok elenne mit tenni mindegyik orvos más mond kérem szépen hogy segítsenek rajtam mert megkeseríti az életem eléggi és az osztálytársaim is megvetnek érte

Figyelt kérdés
már 16 éves vok és 16 éve küzködök vele már kicsi korom óta a karomon apró kiütések vannak már 5 orvosnál is voltam de mindegyik mást mondott és amit felírtak nem használt sokan mondják h lehet h napallergia de télen is van rajtam megkeseríti az életem kérem segítsetek mert már nem bírom ezt tovább
2009. jún. 22. 18:55
 1/2 anonim ***** válasza:
Ez valószínűleg atópiás dermatitis, de hogy mi lenne hatásos ellene, azt én is nagyon szeretném tudni, mert jelen pillanatban is majd megveszek a viszketéstől.
2009. jún. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt találtam a neten!Remélem tudtam segíteni...

Az atópiás ekcéma kezelése:


Hagyományos kezelése:


szteroidos krém,


kortizonos kenőcs,


antihisztamin hatóanyagú kenőcsök (a viszketésre)


diéta,


ultraibolya sugárzás és pszolarén kombinációja.


Alternatív gyógymód:


Autogén tréning: a hűvösségérzet létrehozásával csökkenthető a viszketés- és a fájdalomérzés,


Diétás kezelés


Gyógyböjt


Hidroterápia: tejes, tejsavós, olajos szójás, kamillás, rozmaringos fürdők,


Fitoterápia: vadárvácska és dió tea, borogatás (kamillatea, gólyaorrfűtea, nyers burgonya-hagyma massza), nedvedző ekcémára: borogatás (tölgy, fekete tea főzet), száraz, krónikus ekcémára: nyírfatárkány


Reflexológia


Homeopátia


Homeopátia: A homeopátia önállóan vagy egyéb gyógymódok kiegészítéseképpen alkalmas gyermekek, felnőttek és állatok gyógyítására. Az olyan funkcionális betegségek, mint pl. krónikus fejfájások, hormonzavarok, visszatérő légúti fertőzések kitűnően reagálnak a klasszikus homeopátiára. A homeopátiának lényeges szerepe van a gyógyszerekre allergiás betegeknél, és azoknál, akik gyomorbántalmak vagy egyéb érzékenységük miatt nem tudnak hagyományos gyógyszert szedni, továbbá a terhesek és szoptató anyák körében, akiknek vétek műanyag gyógyszereket adni. A homeopátia alaptörvényeinek rendszerbe foglalása dr. Samuel Hahnemann német orvos (1755-1843) nevéhez fűződik. Hahnemann a korabeli drasztikus „gyógykezelések": hashajtás, hánytatás, izzasztás, köpölyözés, érvágás ellenében szelídebb gyógymódok után kutatott. A kínafa kérgével végzett önkísérlete során észlelte, hogy nagy adag kínafakéreg bevétele váltólázat idézett elő, míg kis adag kínafakéreg bevétele megszüntette a váltólázat. Számos kísérlet után 1796-ban a Hufelands Journalban jelentette meg tanulmányát "Kísérlet az orvosságok gyógyerejének új alapokon történő meghatározására, s ezek néhány előzménye" címmel. A közleményében írja: "Ha gyengéden, gyorsan, biztosan és tartósan akarsz gyógyítani, válassz olyan orvosságot, mely a meggyógyítandóhoz hasonló bajt okoz." Ezzel a mondatával határozta meg a hasonlóság elvét. Másik nagyon fontos megállapítása: "Nincs más választásunk, mint a kutatásunk tárgyát képező gyógyszereket magán az emberi testen kipróbálni." Vizsgálatai során kiderült, hogy az alkalmazott szereket minél jobban hígította, és potenciálta (összerázással dinamizálta), annál hatásosabbaknak bizonyultak. Ma ezt azzal magyarázzák, hogy nem a szer anyaga, hanem az anyagban rejlő dinamikus erő felelős a gyógyhatásért. A homeopátia alapanyagai lehetnek:


- Kémiai elemek és kémiai vegyületek, valamint ezek természetben előforduló keverékei és oldatai.


- Növények, növényi részek és növényi alkotórészek feldolgozott és átdolgozott állapotban.


- Élő és nem élő állati testek, testrészek és alkotórészek, továbbá emberi vagy állati anyagcseretermékek eredeti, vagy feldolgozott állapotban.


- Mikroorganizmusok, a vírusokat is beleértve, valamint ezek alkotórészei vagy anyagcseretermékei.


A homeopátiában ezekből az anyagokból állítják elő víz-alkohol keverék felhasználásával, vagy tejcukorral való eldörzsöléssel a folyékony és szilárd gyógykészítményeket, melyeket a következő formákban, például tabletta, golyócska, kenőcs, végbélkúp, szemcsepp stb. hoznak forgalomba. Ezen kívül a homeopátia alkalmazásához elengedhetetlen a beteg pontos kikérdezése. E kikérdezés, melyet az orvosi szaknyelv anamnézis-felvételnek nevez, a homeopátiás gyógyítás esetében nagyon aprólékosan, türelmesen, a legkisebb részletekre kiterjedően történik. Ez azért fontos, mert a homeopata orvos ezen tünetek alapos ismeretében tud dönteni a kezelés vállalásáról, és a megfelelő homeopátiás szer rendeléséről.

2009. jún. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!