Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A házasságtörö férfiaknak nem...

A házasságtörö férfiaknak nem járt büntetés?

Figyelt kérdés
Arról tudok, hogy a középkorban és előtte (talán még később is) a házasságtörő nőket megbüntették, kiközösítették, de a férfiakat nem büntették meg ezért? Nekik nem volt kötelező hűségesnek maradniuk?
2012. ápr. 30. 13:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Konkrétan nem tudom, de kb. a 19. században lettek a nők egyenjogúk a férfiakkal, ami szerintem nagyban közrejátszott a büntetésben. Előtte a férfiaknak több joguk volt.

[link]

"A ffi esetében csak a más feleségével v. eljegyzett nővel való nemi érintkezés számított házasságtörésnek. Ha egyedülálló nővel v. rabszolganővel került nemi kapcsolatba, azt nem tekintették házasságtörésnek."

2012. ápr. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Tudok róla :) sőt, a 19. században még nem nagyon tudtak érvénesülni (szavazati jog, egyetemek, politika, stb.) , inkább az I. világháború után kapták meg a jogokat, magyarországon pl 1918-ban. Csak ezt nem tudom pontosan, hogy a férfiak is meg lettek-e régen büntetve a hűtlenségért, bár az az ő esetükben nem is annyira volt bizonyítható. (Ha pl. "becsúszott" egy gyerek, azt se a férfi tartotta meg.)
2012. ápr. 30. 19:21
 3/4 anonim ***** válasza:
Na igen, bizonyítani is nehéz volt. Amit linkeltem, a 18. sorban írja le a férfiak büntetését, szóval büntették őket...
2012. ápr. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Elolvastam!!Köszi a választ :)
2012. ápr. 30. 20:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!