Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Európa északi területein...

Európa északi területein milyen munkaerő kell (diplomás)?

Figyelt kérdés

Pl. Svédország, Norvégia vagy Finnország, Dánia.

Szóval nem fémiparra gondolok, meg agrármérnökre, hanem valami diplomás munkára.



2012. máj. 4. 21:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Nézd meg a svéd/norvég/dán bevándorlási hivatal honlapján, általában fent szokott lenni egy 'skill shortage' lista. Mivel én nem beszélem egyik nyelvet sem, így nem tudom megnézni neked, de mivel szerintem te ott akarsz dolgozni, így - feltétezem - beszéled a nyelvet.
2012. máj. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Az agrármérnök is "diplomás". Én azzal dolgoztam odakint. Ha ilyesmiben gondolkodsz, az alábbiak birtokában kell lenned:

- Közel anyanyelvi szintű nyelvismeret és jó kommunikációs készség.

- Az angol erős ismerete.

- Legalább 23-25 éves kor.


Az északi országokba való pályázás az adott országok munkakereső portáljain keresztül történhetnek. Pályázol mail-ben, interview via netmeeting ami során a nyelvet és a számítógépes használatot le is tesztelik. Második kör már külföldön van.


Alapvetően bármilyen munkaerő szívesen látott, ha a nyelv nem akadály, az ambíció megvan és találsz megfelelő csatornát a kijutáshoz.

2012. máj. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Orvos. Kell az mindenhova.

De például Svédországban nagyon fejlett az elektronika → mérnökök, programozók, gépészek, ilyenek.

2012. máj. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát.

Amúgy még nem beszélek egy ottani nyelvet sem (csak angolt meg spanyolt), de másfél év múlva megyek egyetemre, és a skandinavisztikán gondolkozom, azért érdeklődtem. :)

2012. máj. 5. 21:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!