Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Első autónak bevállhat?...

Első autónak bevállhat? Bővebben lent!

Figyelt kérdés
Sziasztok! Rövid leszek. Kocsit szeretnék venni. Édesapámnak sokáig volt egy 328-as BMW-je, nagyon szerette, jó autónak tartotta. Ma nézegettem neten a 325-ös sorozatot, és nagyon tetszenek, sőt, amennyit rááldoznék, azok még árban is jók! A kérdésem az lenne, hogy ez első autónak bevállhat? Nem lenne túl erős kocsi egy 2 éves jogsis fiatalnak? Vezettem már autót, van egy kis rutinom, amennyi ilyen időben lenni szokott, de kicsit bizonytalan vagyok! Autókedvelők, rutinos sofőrök válaszait várnám! Köszi előre is! :)

2012. máj. 6. 01:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem túl erős, hiszen le is írtad, 2 éve van jogsid (bár azt nem írtad le hogy ténylegesen mennyit vezettél...:) Persze ez nem azt jelenti, hogy nyomni kell neki, mint a h@lyegyerek...


Ha édesapádét is esetleg vezetted, vagy sűrűn ültél benne, akkor is jó választás - ha megteheted-, hiszen láthattad mire hogy reagál.


Megjegyzem, az, hogy erős, 2500ccm motor van benne, csak gyorsabban lehet vele megelőzni a lassú járműveket (ha muszáj), így kisebb a veszély egy esetleges frontális ütközésre. Persze ezzel is csak úgy érdemes előzni, mint másik járművel, úgy kell elkezdeni, hogy biztonságosan be lehessen fejezni...


Több, mint 15 éve van jogsim, nem okoztam balesetet. (Kopkopkop). Ha viszonyt NAGYON bizonytalan vagy, akkor gyakorolni kell,meg esetleg órákat venni, ha szükséges, mert az nem jó.És egyébként az is rossz, ha már azt hiszed "te vagy az utak királya"...Ezt ne felejtsd el.


Nem túl erős, ha van is eszed hozzá.Remélem tudtam segíteni.

2012. máj. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Először is köszi a választ! :) Tényleges vezetésem az elég sok, szinte minden nap vezetek, kocsival járok munkába és a barátnőmhöz is sokszor kocsival megyek. Apu BMW-jét egyszer volt szerencsém vezetni, nagyon kényelmes, jó autó, nagyon tetszett. Nem szoktam állat módjára vezetni, nekem biztonság az első! Nem azért tette le anno a jogsit, hogy autóversenyző legyek, hanem azért, hogy kicsit könnyebb legyen melóba meg ide-oda eljárogatni. Még előzni is csak a legritkább esetekben szoktam, csak ha tényleg muszáj. Jelenleg egy '87-es Opel Kadettet vezetgetek, családi örökség. :) Megszoktam már a kocsit, ezért félek kicsit egy erősebb 325-östől, de igen, mint ahogy írtad is egy kis gyakorlás valószínűleg jót is tenne! Én biztos vagyok a dolgomban, mert nagyon tetszik a kocsi amit kinéztem. Egyik ismerősömnek is egy 325-öse van, biztonságos kocsinak tartja. Lehet megkérem, hogy egy tesztvezetés erejéig engedjen a volán mögé :)

Még egyszer köszi a válaszodat, és a segítséget! :)

2012. máj. 6. 11:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!