Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Cserkészjátékok (lent), mik a...

Cserkészjátékok (lent), mik a szabályok?

Figyelt kérdés

ŐVK-ra (vezetőképzésre)készülök, és az első felkészítő hétvégére nem tudtam elmenni és most azt a feladatot kaptuk, hogy az összes eddig tanult játéknak le kell írni a szabályát. Még nem szereztem túl sok ismerőst, szóval azokat a játékcímeket is alig-alig tudtam összeszedni, amit akkor játszottak, amikor nem voltam ott. A szabályokról viszont fogalmam sincs, próbáltam rákeresni egyik másikra, de szerintem van közötte olyan játék is, ami teljesen kitalált/átalakított, szóval kb. olyan, ami eddig nem is létezett. Kérlek segítsetek, bárki ismeri bármelyiket, lécci írja le a szabályokat, Ha nem ismeritek,szerintetek mi lehet a játék lényege?

A címek:

-ház lakó földrengés

-manó 1 2 3

-ez az én székem

-labirintusfogó

-háton ütögetős fogó (ennek nem tudtam megszerezni a pontos címét)

-én még sohasem

- hal cápa moszat

-halászfogó

-pszt!

-pecsenyeforgató

Köszönöm az összes segítséget!(:



2012. máj. 7. 08:23
 1/1 anonim válasza:

Szia!


Manó 1,2,3,:

Körben állunk. Középen van egy ember kezében egy labdával. Feldobja, és közben azt mondja, hogy "Manó 1,2,3,", majd mond egy nevet a körben állók közül. Akinek mondta, az elkapja a labdát, és elkiáltja magát, hogy "Stop" ekkor mindenki megáll (Mikor kimondja a kör közepén álló a másik nevét, akkor elkezdenek futni a körben állók, akik majd megállnak a "Stop"nál)Majd a "stop" után léphet hármat, és ki kell valakit dobnia. Akit kidobott, ő meg be a kör közepére.


Ez az én székem:

Körben ülünk egy- egy széken, az egyik szék üres, és egy valaki áll a kör közepén. Nos, az üres széktől jobbra, azt mondja az első játékos, hogy ez az én székem, a második ember (az első játékos székére) azt mondja, hogy ez az én székem, majd a harmadik ember azt mondj, hogy ez "xy széke" (xy=körben ülők közül valaki) és annak oad kell mennie, és le kel ülnie a székre. Nehezítés, hogy a körben álló feladata, hogy minél előbb leüljön, még mielőtt az adott üres székre vki ne mondja, hogy ez az én székem, vagy ez xy széke.

Háton ütögetős fogó (mi hátbacsapkodós fogónak nevezzük): Lényege, hogy párban állunk, van egy fogó, aki kerget egy embert, nos, ha a kergetett személy egy párhoz beáll melléjük, akkor (ugyebár hárman vannak)a másik oldalon lévő kezdi el kergetni az előző fogót.


Pszt!:

Körben állunk. Kívül sétál körbe a fogó, és véletlenszerűen megérinti egy-egy ember vállát VAGY Pszt súg a fülükbe. Ha viszont mindkettőt csinálja, akkor az adott személy, akit a fogó megérintett és pszt súgott a fülébe a fogóval ellentétes irányban el kezd futni. Az nyer, aki előbb visszaér a helyére. Aki kinn maradt, az lesz a fogó.


Pecsenyeforgató:

Körben állunk. A kör közepén, és a körön kívül is van egy ember. A feladat, hogy a kör közepén lévő embernek oda kell futnia egy körben állóhoz és meg kell forgatnia, ekkor a megforgatott ember leguggol, hogy ö már egyszer megvolt forgatva. A külső ember feladata az, hogy a belső embert megfogja, de úgy, hogy nem mehet be a körbe (tehát csak akkor tudja megfogni, amikor a körön belül lévő ember éppen forgat egy személyt.


Ennyit tudtam segíteni.

Am te a hatodik kerületi ŐVK-t csinálod? Mert ott pont ezek a játékok voltak az első hétvégén:D:D

Ha viszont a hatodik kerületit csinálod, akkor sry. elkéstem a válasszal..:S:S

2012. máj. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!