Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Török vízipipa és tartozékai,...

Török vízipipa és tartozékai, hogy kell megtömni?

Figyelt kérdés

Még pár éve vettem Törökországban egy kisebb vízipipát, hozzá egy 1 kilós Koreli szenet, meg két doboznyi Rosanna Molasses mentolos dohányt.(Egyik ismerősöm kérte a pipát meg a hozzá tartozó dohányt+ szenet, de végül nem kellett neki,szóval megtartottam,de még nem használtam...)A múltkor ki akartam próbálni, de a dohány ilyen ragacsos, zöld pépes izé( lehet, hogy most hülyének fogtok nézni emiatt,d e nem így képzeltem el egy dobozni dohányt), ennek tényleg így kell kinéznie? Megpróbáltam megtömni a pipát, de a szén nem akart begyulladni, lehet, hogy már lejárt a szavatosságuk vagy már nem használhatóak, vagy csak szimplán sz@rul vásároltam be? (Kb. 1-2 éve vehettem őket) Milyen dohányt lenne érdemes vennem és mennyit, ha nem akarom túl sokat használni, csak havonta 1-2 alkalommal? (a shiazo kő vagy a dohány érné meg jobban ebből a szempontból?)És milyen típusú szenet/követ és mennyi kellene belőle? A Törökből hozott cuccokkal mit kezdjek, szerintem már nem jók, simán ki lehet dobni őket ugye? (arra gondolok, hogy pl. nem szólnak be ha X doboz dohányt meg egy kiló szenet találnak a kukában?):D

Köszi a segítséget előre is!



2012. máj. 7. 09:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Igen, úgy kell kinéznie a dohánynak. Gondolom összerakni összetudtad. A dohányt apróbb darabokra szétszeded és belerakod úgy a kerámiába, hogy viszonylag lazán tele legyen. A tetejére rárakod a széntartót.


A szénnel az lehet a baj, hogy nem öngyulladós. Ha öngyulladós (én a 3 Kingset preferálom ezek közül), akkor rövid öngyújtóval való égetés után egy kis réteg kezd el szikrázni, ami beizzítja. Ha nem az, akkor egy villára ráfekteted és oda rakod a gáztűzhelyre pár percre. (a villa sérülhet, ezért célszerű egyet kiválasztani és azt használni mindig)


Az én kedvenc dohányaim a kókusz (Al-Sultan), a kétalma (Nakhla) és a csokismenta.


A Shiazo akkor éri meg jobban, ha veszel azonos ízű aromát is hozzá, amivel ha elhasználtad mind, beáztatod. Előnye, hogy nincs benne nikotin.


Ha a cuccokat még nem bontottad ki azalatt az 1-2 év alatt, elvileg még jónak kell lenniük. Vásárlásnak azt ajánlom, hogy a google-ba írd be, hogy vizipipawebárúház és az 1. találat.


Ha van valami hiba benne akkor bocsi, nincs kedvem átnézni :)

2012. máj. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi a választ!(:
2012. máj. 9. 07:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!