Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy legyen japánosabb kinézet...

Hogy legyen japánosabb kinézetű szobám (több lent)?

Figyelt kérdés

Világos, de nem halványsárga falak, fehér (de nem hófehér, inkább piszkosfehér) kihúzható sarokkanapé-ágy, az egyik falon végig egyszerű fekete polc (csak simán fekete "deszkák" és vékony fém tartórudak),alatta fekete TV, középen, a szoba "központjában" egy alacsony, kerek üvegasztal a közepén egy fél méter magas rozmaringfával(igen, rendesen van törzse, és "lombja"), kagylókkal van körberakva és van mellette egy szép lapos tálban víz és abban mindig van valami dísz (pl. virágszirom, levél, egy karika citrom). Oldalt, az ággyal szemben van egy natúr világos fa-színű szekrény mellette ugyan ilyen színű fiók, a sarokban pedig egy szintén ilyen színű íróasztal van. Az ablakok olyan színűek mint az ágy. Az egyik sarokban (ahol a polcok vannak) van egy kis dzsungel mindenféle közepes, nagy növényekkel és itt is kivan téve víz. Tehát a szobámban a sárga (mivel ilyen a fal), a világos natúr fa-szín és a piszkosfehér dominál.

Ja, a padló négyzet alakú szürkéskék kő.

Gondolkoztam azon, hogy felteszek egy japán képet, de ezen kívül kéne még valami, mert nem túl japános.


2012. máj. 7. 21:04
 1/7 A kérdező kommentje:
kifelejtettem, zöld is nagyon sok van a szobámban, a növények miatt :)
2012. máj. 7. 21:06
 2/7 A kérdező kommentje:
És japán paravánom sem lehet, mert nincs rá pénzem :(
2012. máj. 7. 21:18
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, hogy te most az anime-manga-japánra gondolsz vagy a "kecses" (hogy mondják ezt) Japánra. Ha az utóbbira, akkor nézz utána, hogy Japánra milyen növények, virágok jellemzőek. Most bevillant egy fa, nem tudom a nevét, de halványrózsaszín a virágja, és a Japánról szóló filmekben mindig mutogatják. Először kezd apróbb újításokkal, ha nem vagy biztos a dologban! Vegyél például japán stílusú lámpát, szőnyeget, vagy bambuszos díszt, vagy valami ízléses festésű naptárat, amiben japánosak a képek, finomak az ábrázolások. Ha értesz hozzá, jó a kézügyességet, még olyan mintákat is festhetsz a falra, vagy rendelhetsz olyan falmatricákat, amik erre a kultúrára jellemzőek. Ha lány vagy, akár halványrózsaszínre is festhetnéd a falakat. :) (U.i.: ha nincs mindenre egyszerre pénzed, mindig tegyék félre egy kicsit, és ha összegyűlik valamire, vedd meg!)
2012. máj. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Többször említetted, hogy van ágyad. Nos, egy japán stílusú szobában ágy nincs, hanem csak "futon", azon alszanak.


Esetleg néhány művészi kalligráfia a falon?


Egyébként a nyelvet is tanulod?

2012. máj. 8. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Lány vagyok és tanulok japánul :) A falakat nem festhetem át, a szüleim azt mondták maximum egyet. Na az az egy fal aztán sokat ér, de megpróbálom :( Tudom hogy ágy nincs, de anya hallani sem akart arról hogy kitegyem az ágyam, de talán valami alacsonyabbat kaphatok. Ötletek még? :)
2012. máj. 8. 14:09
 6/7 anonim ***** válasza:
Az az egy fal nagyon is sokat jelent! Az én kedvenc színem a zöld, és az egyik falam ilyen színű. Nem az egész szobám, hanem csak az egyik fal. Mivel viszonylag jó kézügyességgel áldott meg a sors, a mintákat is én festettem rá. A szobámban még van pár zöld dolog, így annak ellenére, hogy csak az egyik fala színes, az egész helyiség zölden rikít. :)
2012. máj. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Akkor egyet én is átfestek :D a apám is belegyezik nem csak anya...
2012. máj. 8. 18:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!