Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Németországba költözünk a...

Németországba költözünk a családommal. Hogy éljem túl?

Figyelt kérdés

13 éves lány vagyok, most 7. osztályos. Apukám már fél éve kint dolgozik, és nyáron mi is kiköltözünk, ahogy vége az iskolának. Van egy legjobb barátnőm és annyira rossz lesz itthagyni...plusz a család, az osztálytársak, minden! És még csak nem is németet tanulok az iskolában hanem angolt...és csak nyáron kezdek majd németet tanulni.

Hogy csináljam meg, hogy életem hátralévő része ne kesergésben teljen? Esetleg hasonló helyzet, vagy akivel már megtörtént...S.o.S.! (És komoly válaszokat légyszíves...)



2012. máj. 8. 15:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Gondolj arra, hogy valószínű azért mentek ki, mert ott kinn sokkal jobban fogtok tudni élni, mint idehaza.


Itt egyre pocsékabb,csapnivalóbb a helyzet, egyre jobban begyűrűzik Magyarországra a válság, a bérek,a fizetések a béka hátsója alatt vannak és kilátás sincs drasztikus javulásra belátható időn belül.


Ott kinn ehhez képest éjjel-nappal süt a nap, míg itthon éjjel-nappal sötét felhők vannak az égen, és állandóan dörög, és óriási villámok cikáznak az égen.

2012. máj. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Jól mondja az első, egy jobb élet reményében ha van lehetőség akkor mindenképp ki kell használni, mert itthon nem lehet egyről a kettőre jutni. Szóval ne búslakodj, ott biztosan jobbak lesznek az életkörülményeitek.
2012. máj. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen, azt értem...de a barátnőim, a nagymamáim...igazából ezt sajnálom legjobban...

további komikat várok.

2012. máj. 8. 21:06
 4/5 anonim válasza:
Basszuuuus. Mekkora mázlista vagy. én örülnék ha kihúznánk Németországba. Sokkal jobb mint itthon. Sokkal több az emberek fizetése, és ahhoz a fizetéshez képest nagyon olcsó minden. Egyik ismerősünk most ment ki két hónapja és szereti. Az emberek nyugodtabbak, jobb kedvűek, egyszerűen jó kint a "hangulat" bár nem tudom hogy ti hova mentek.. Hamar megtanulod a nyelvet, szerzel barátokat és kész. Szerintem szeretni fogod. Itthoniakkal meg lehet tartani a kapcsolatot. Ha ott jársz iskolába és kint is maradtok, sokkal több esélyed lesz arra hogy sikeres legyél majd felnőttkorodban. Ha pl tudod majd a németet, már csak az angol kell és van két nyelv a kezedben.. hidd el, jó lesz az hosszútávon ;)
2012. máj. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Örülj neki.
2012. jún. 16. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!