Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lopásgátlós üzletből lopni...

Lopásgátlós üzletből lopni ilyen módszerrel lehetséges?

Figyelt kérdés

Egyik barátnőm tegnap érdekes kérdéssel állt elő. Elmondta hogy nincs pénze ruhákra de kellene neki néhány és van egy terve.

A terv a következő volt:

Bemegy egy üzeletbe ahol nem kap számot az ember mikor vásárol és bevisz néhány cuccot a próbafülkébe.

Ott pedig egy harapófogóval átvágja a csipogónak a tű részét és a csipogót beleteszi annak a ruhának a zsebébe amit nem visz el. Amiről leszedte a csipogót azt pedig elviszi a táskájába.

És hogy ne legyen feltűnő vesz egy olcsó darabot.

Én mondtam neki hogy inkább ne mert lehet balul sül e és ő jogi egyetemre jár...elég súlyos következményei lehetnek. Szorgalmas rendes lány, de amióta az apukája betegség miatt nem tud dolgozni, azóta elég rossz helyzetbe kerültek és nem tud szinte semmit vásárolni magának. Mi van ilyenkor?

Mi van ha balul sül el?

Egyáltalán meg tudja csinálni lebukás nélkül? El tudja vágni a csipogót? Félek hogy lebukik, le akarom beszélni.

Ja egyébként a New yorkerre gondolt mert ott dolgozott tavaly diákként és mondta hogy nem tesznek mindenféle apró matricákat a ruhákba ami becsipogna.

Teljes terve van és állítólag ma meg akarja próbálni...

SOS! Mit tegyek? Lebukhat a módszerrel? Nem csipog be a próbafülkébe ha ott feszegeti le mert ott van vmi kis jelző doboz vagy mifene...


2012. máj. 10. 10:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A próbafülkékben lehet titkos kamera. Igen, lebukhat. Tanuljon jobban, és szerezzen ösztöndíjat. Ha rossz anyagi helyzetben vannak, akkor szociális ösztöndíj is jár. A lopás soha nem megoldás.
2012. máj. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
17%
Beszéld le róla, és vedd meg neki amit szeretne! Attól még, hogy nehéz helyzetben van nem kötelező lopni. Benézhet egy turkálóba is hátha talál valami jót ott is.
2012. máj. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Én megvenném neki nagyon szívesen de én is ösztöndíjból élek mert anyukám egyedül nevel,nem tud még pénzt adni. Havi 35 ezerből kell kijönnöm és koleszt, könyveket fizetni meg enni is azért.

Én hiába mondom neki hogy ne csinálja, azt mondja úgy sem bukik le, de mi van ha mégis???Ebbe nem gondol bele sajnos.

2012. máj. 10. 11:03
 4/11 A kérdező kommentje:

Most írt smst hogy indul ha megyek ha nem.

:(

Olyanok válaszát várom ezután akinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban. Lopott már vagy tud róla egyet mást.

Lebeszélni már úgysem tudom azt hiszem... :(

2012. máj. 10. 11:04
 5/11 anonim ***** válasza:
24%
Én mindenesetre tettem egy névtelen bejelentést a rendőrségre, hogy mostanában nézzenek be a fent említett üzletekbe. ;)
2012. máj. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
38%

"szorgalmas, rendes lány" :D

Ha tényleg az lenne, beérné valami turkálós cuccal is.

2012. máj. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
46%
jó esélye van a lebukásra,a próbafülkéknél van olyan szenzor ami jelzi ha a csipogót levágja..és sok az olyan termék amibe már gyárilag belevarrják a csipogó matricákat s nem is látszik..remélem elkapják.
2012. máj. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
65%

Lopni mindenhonnan lehet, de nem célszerű.

De őszintén nem is értem ezt a csajt. Ha nincs elég pénze, miért nem megy el dolgozni egy-két hétvégét, aztán megveheti a ruhákat.

2012. máj. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Kínai?

Turkáló?


A New Yorkerbeli "olcsóbb" darab árából ott kompletten felöltözik.


Volt már, hogy a Tescóban véletlenül rajta maradt a ruhán a csipogó. Gondoltam, hogy egy frászt fogom én visszavinni, majd leoperálom. Miután rájöttem, hogy a ruha megkárosítása nélkül nehéz lesz, inkább visszamentem vele, szerencsére megvolt a számla róla.

Szóval szerintem nagyjából ott fog elvérezni, hogy megpróbálja levágni.

2012. máj. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Végül nem merte megtenni.

Azt mondta úgy remegett hogy majdnem összeesett...

Elmentünk turkálóba se sajnos nem találtunk semmit.

De legalább nem tette meg :)

2012. máj. 10. 13:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!