Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az, hogy van angolul, hogy...

Az, hogy van angolul, hogy "szombaton vizsgázok"?

Figyelt kérdés

Mivel négyféleképpen is ki lehet fejezni a jövő időt, egy kicsit belezavarodtam..


ugye itt van a be going to - sokféleképpen olvastam már, h mikor használjuk, pl: ha szándékunkban áll vmit megtenni. Az egyik könyv szerint léptünk is már az ügy érdekében, a másik szerint csak szándékunkban áll, de még semmit sem tettünk.


aztán itt van a will, ami a beszéd pillanatában való elhatározásra utal vagy pedig a reményeink kifejezésére.


A Pres. C., ami főként a personal arrangementeknél, illetve akkor, ha már tettünk is vmit az ügy érdekében.


és végül a Present Simple, ami leginkább hivatalos, olyan dolgokkor használatos, amiknek az idejét nem mi döntjük el.


De akkor a fönti mondat, hogy van? Saturday I'm going to take an exam vagy Saturday I take an exam vagy Saturday I will take an exam. (Ez esetben a Pres. C-t kizártam)

És egyébként az úgy jó, ha a Saturdayt a mondat elejére teszem? Ha a végére tenném, is jó lenne?



2012. máj. 10. 21:44
 1/3 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy egy kicsit hosszú lett, de szükségem lenne a válaszra..
2012. máj. 10. 23:47
 2/3 anonim ***** válasza:
Én "I'm going to take an exam on Saturday"-nek mondanám, mivel ez nem szándékot fejez ki, hanem egy fix eseményt a jövőre nézve. Egyébként időpontokat rendszerint a mondat végére tesszük.
2012. máj. 10. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 ChrisM ***** válasza:

Azt ugye te is tudod, hogy ha az anyanyelvűnek elkezdenéd magyarázni a fenti szabályokat (amiket egyébként teljesen jól írtál), akkor nagyon bambán nézne? :) Ergó: teljesen mindegy.


I take an exam on Saturday. Hiszen itt van már, szinte érzed, és ha akarod, ha nem, az akkor lesz.


Időhatározó legtöbb esetben a végére.

2012. máj. 12. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!