Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen internet az ahol...

Milyen internet az ahol valamilyen pendrive-t kell dugni az USB port-ba és azon lehet elérni az internetet?

Figyelt kérdés
Lehet hogy nagy hülyeséget kérdeztem... Kérlek írjátok le hogy mik az előnyei, hátrányai esetleg tudtok-e ajánlani valamilyet... Köszi!

2012. máj. 15. 18:28
 1/4 anonim ***** válasza:
90%
Megfogadtam, hogy semmilyen számítógéppel kapcsolatos kérdésre nem válaszlok, mert hülye vagyok hozzá, de nem tudom megállni. Én úgy tudom, a mobilinternethez van egy ún. USb-stick. De még csak reklámban láttam olyat.
2012. máj. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Mobilinternet


Mobilszolgáltatók biztosítják, a normál internethez képest túlárazva és erősen korlátozva.


Előny: hordozható gép esetén "bárhol" van internetelérésed, ez annak előny aki utazás közben is ügyeket akar intézni, és nem akar lemaradni fontos dolgokról, szüksége van folyamatos kapcsolattartásra.


Hátrány: alacsony adatforgalmi korlát tartozik hozzá, a letöltést tiltani is szokták (torrent). Minél olcsóbb egy csomag, annál kevesebb adatforgalmat lehet vele generálni, utána pedig olyan lassú, hogy élvezhetetlen használni. Néhány száz MB korlát esetén megnézel 1-2 youtube-videót, és onnantól kezdve egész hónapra le vagy korlátozva. Szórakozni nem tudsz szabadon, inkább csak szöveges tartalmú oldalakat böngészni. A netes letöltések, zenehallgatás, videónézés mind olyan gyorsan pörgetik a számlálót, hogy akár 1-2 óra alatt elhasználhatod az egész hónapnyi keretet.

Ha pedig ezt nem akarod, akkor sok ezer forintos csomagot kell venni.

2012. máj. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm! max kb 6000Ft-s csomagban gondolkodtam...

Ez mire elég?

Mert sok letöltést tervezek az biztos...

(havi kb 1TB)

2012. máj. 16. 13:01
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Mobilinternettel nem tudsz letölteni, torrentezni. Vagy azért mert tiltják, vagy azért mert kicsi csomagot biztosítanak.


Talán havi 16 GB-os a legnagyobb elérhető csomag a T-nél (irtó drágán), és ha azt eléred, onnantól kezdve kb. 8-24 kBps-os letöltésre lassítanak hónap végére.

Ez annyit jelent, hogy egy 5MB-os mp3 számot (ez egy átlagos weboldal mérete is kb) ~4 perc alatt tölt le.


Aki ilyen netet vesz, az csak a legszükségesebb oldalakat tudja elérni, még 1 db 100-500 MB-os youtube-videó is jelentősen terheli az adatforgalmat, nem hogy letöltsön.

2012. máj. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!