Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tavaly októbertől kapok...

Tavaly októbertől kapok zaklató SMS-eket az EOS Faktor Zrt-től, különböző személyek hívogatnak is. Név szerint CSM-né bp-i lakost keresik, akit soha nem ismertem. Ennyire egyszerű indokolatlanul zaklatni valakit?

Figyelt kérdés

Hiába írok vissza, vagy hívásaikkor egyértelműen felvilágosítva őket: nem az vagyok, akit keresnek; semmi nem történik.

Valaki - aki esetleg sáros - hasára ütve megadott egy telefonszámot, ami történetesen az enyém. Ezért szívok én? Nekem sehol nincs tartozásom! Akit keresnek, budapesti, én debreceni. Sokáig azt se tudtam, mi ez a cég.

Szerintetek hány diploma kell ahhoz, hogy valaki felfogja: nem én vagyok, akit keresnek, nem úgy hívnak, nem abban a városban... talán utána is lehet nézni a hivatalos telefonos jegyzékekben, kihez nem tartozik a szám sem névleg, sem helyileg.

Mit tegyek, hogy leszálljanak rólam? A számom nem akarom lecserélni családi csomag fővonala miatt. Már attól is rettegek, hogy ha bemutatkozom, átírják a CSM-né nevét az enyémre. Kik ezek, mi folyik itt?

Menjek a rendőrségre folyamatos zaklatás miatt?



#lakóhely #sms #név #fenyegetés #EOS Faktor Zrt. #indokolatlan zaklatás
2012. máj. 18. 11:40
 1/7 anonim ***** válasza:

Sajnos igen, vagy egy véletlen elírás, vagy egy szándékos "hiba" történhetett, emiatt zaklatnak.


De ha megfordítod, és a cég szempontjából nézed: nekik van egy kapcsolati telefonszámuk, a tiéd. Ez lehetne akár CSM-né budapesti lakosé is, aki azt mondja, hogy ő XY debreceni lakos, mert tudja, hogy sáros. Hivatalos telefonjegyzék meg nincs. az én telefonszámom sincs benne a tudakozóba, tartozásért meg nem köteles kiadni az információt a szolgáltató. Ráadásul mobilnál, feltöltősnél nagyon sok esetben semmi köze a vásárlónak a használóhoz, tehát még értelmetlen is utánajárni. Én azt javasolnám, hogy ne várd meg, amíg továbbra is hívogatnak, ne várd a probléma megoldódását, mert nem fog. Hívd fel te őket, hogy szeretnél tenni egy nyilatkozatot, miszerint az adott telefonszám nem CSM-né telefonszáma, nincs tudomásod az illetőről, nem ismered és soha nem is ismerted, hanem az adott telefonszám a tiéd év/hónap óta. Telefonban hiába is fogod akár finoman, akár agresszíven közölni, hogy felejtsenek már el. Valószinűleg az ilyen cégeknél eléggé nagy a fluktuáció, nem sok ember bírja az ilyen "adósságbehajtási" munkát, gondolom elég sűrű anyai felmenő emlegetés folyik... Nem véletlen találsz szinte folyamatosan ilyen hirdetéseket az állásportálokon.

2012. máj. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

A helyzet az, hogy szerettem volna ezt elkerülni, hogy én hívjam őket értelmetlennek és indokolatlannak tűnő magyarázkodás miatt, mert nem fulladok a pénzbe; sajnos, 36 év folyamatos munkaviszony után leépítettek és hónapok óta nem tudok alkalmazotti munkaviszonyt találni sehol. Ennek ellenére sehol nem vagyok egy fillérrel sem adós (még...), de több hónap munkanélküliséggel hátam mögött nem feltétlen vagyok abban a helyzetben, hogy önhibámon kívül telefonálgassak, ahol esetleg félórákig kapcsolgatnak ide-oda.

Ráadásul nem vagyok meggyőződve arról, hogy egy telefonnal ezt elintézhetem, ha a sokszori hívásaikra és sms-eikre adott válaszaimat egyszerűen figyelmen kívül veszik. Ez egy őrület, mintha nem lenne elég baja az embernek...

Mindenesetre köszönöm, legközelebbi zaklatáskor felhívom a nagy és rettegett fővárosi intézményt, hogy miért is lenne jó, ha leszállnának rólam.

2012. máj. 18. 12:57
 3/7 anonim ***** válasza:

A következő hívásnál közöld velük, hogy a hívást rögzíted, és feljelentést fogsz tenni ellenük a rendőrségen zaklatásért. Közöld velük, h nem te vagy akit keresnek, és ne zaklassanak. Ha hívnak tovább irány a rendőrség.


Én is jártam így hívogatott egy öregasszony, hoy Ő XY-t kerei, és hiába mondtam, hogy itt nem találta meg, nem lalkik itt ilyen folyamatosan hívogatott. Sokszor amint letettem, hívott újra. Nem volt 100-as az illető, már ő fenyegetett engem, hogy feljelent a rendőrségen, emrt én letagadom, hogy ottvan XY.

Vele közöltem, hogy a mostani beszélgetést rögzítem, és 2 tanu jelenlétében folytatjuk le, amit a rendőrségi feljelentésnél fogok felhasználni. Többet nem hívott.

2012. máj. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ez jónak látszik.

Most már csak folytatok egy kis kutatást, hogyan rögzítsem a beszélgetést - de ez egyébként tényleg járható útnak látszik, s a rendőrségnek is kell valami bizonyíték.

Köszönöm!

2012. máj. 18. 13:37
 5/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Ha interneten találsz pl e-mailes elérhetőséget, akkor azon is megpróbálhatod ugyanazt, de szerintem azzal kevésbé fognak törődni.
2012. máj. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igen, keresgettem, onnan tudtam meg (netről) egyáltalán, hogy kik ezek! Elég nehezen találtam egy e-mailcímfélét, no, gondoltam, írok egy tisztázó levelet. Igen ám, de akkor meg eszembe jutott, hogy már meg a mélcímem által a nevemet is megtudják, és már üldözési mániám van vagy mifene, mert bár sehol nem tartozok senkinek, sőt; de a telefonszámomat véve etalonnak még képesek és átírják a nevemre CSM-né helyett a tervezett fenyegetéshalmazt, csak hogy legyen bárki, akin be lehet valamit hajtani...

Komolyan nem értem a működésüket, meg hogy ennyire immunisak arra, hogy NEM én vagyok az emberük.

2012. máj. 18. 18:00
 7/7 anonim ***** válasza:
sokan csinálják azt, hogy felveszik a telefont úgy, hogy ők az adósok, és azt mondják, hogy nem ők azok. valószínűleg itt adminisztrációs hiba lehet, ha legközelebb hívnak, próbáld meg rávenni őket, hogy találják ki, ki mikor és miért rögzítette a te számod és adataid az adós nevéhez.
2013. jún. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!