Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek tanuljak törökül?...

Szerintetek tanuljak törökül? A kulturajukat elegge gusztustalannak tartom, elsosorban a cigimaniajuk miatt meg a terroros-szex miatt. De a nyelv erdekelne. Szerintetek így erdemes tanulni a nyelvuket? ( bocs az ekezetek miatt, de tableton írok )

Figyelt kérdés

2012. máj. 18. 14:19
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha a nyelv érdekel, akkor miért ne??
2012. máj. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha azt hiszed ennyi a kultúrájuk, akkor még szinte semmit nem tudsz a törökökről! :-)
2012. máj. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Tudom, irni is akartam, hogy elég hülyén fogalmaztam. De nem az van hogy az iszlám tiltja az ivast, dohányzast? bocs a fogalmazasert
2012. máj. 19. 10:31
 4/10 anonim válasza:
az iszlám tiltja. sőt az iszlám országokba a nők alacsonyabb rendűek.Törökország 100 éve kiharcolta a nők és férfiak közti egyenlőséget. egy közel keleti ország európai tudattal. A kultúrájuk szerintem szép. az építészetül /pl. Istambulba a kék mecset, Hagia-Sophia egyszerűen gyönyörű. És az ivás cigi mert ők már nem annyira szigorú ország, fejlődnek és sokminden már csak tévhit velük kapcsolatba a múltból.
2012. máj. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 ajoker válasza:
Hát ezen beszartam! Mi az isten az a terroros-szex?
2013. jan. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Ajoker :D szerintem arra gondolt, hogy a török kanok terrorizálják (túl rámenős udvarlás) a külföldi nőket. híresek erről.. :DDD.
2013. jan. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%

imádom amikor egyes embereknek ilyen leszűkült agyuk van, és mindent elhisznek, amit mondanak nekik vagy amit valahol hallanak, de utána már nem járnak dolgoknak. kedves kérdező, szerintem elég műveletlen vagy, már elnézést. Kis felvilágosítás rád férne. Az 1919-től 23-ig tartó török függetlenségi háború alatt fokozatosan szabadították meg az országot a kegyetlen (esetleg felesleges) dolgoktól, mint például eltörölték a szultánságot, felszámolták a lázadásokat illetve kiszorították a "bevándorlókat" az országból (értem ez alatt a görög-brit meg azthiszem francia csapatokat), majd 1923. október 29-én kikiáltották a köztársaságot. És mindez tudod kinek a nevéhez fűződik ? Mustafa Kemal Atatürknek köszönhető mindez, ő volt a Török Köztársaság megalapítója illetve első elnöke... Ő volt az, aki betiltotta a turbánt, illetve a nők és férfiak (nagyjából) egyenrangúak voltak.

Neki köszönhetik a latin abc-t, illetve az ő elnöksége alatt lett megtzisztítva a nyelv, vagyis eltávolították az arab és perzsa eredetű szavakat.


Ezek miatt a dolgok miatt imádják őt annyira a törökök, ezért láthatod mindenhol Atatürk képét, ezért istenítik őt. Ha ő nem hozta volna be a reformjait, Törökország még ma is az elmaradott iszlám-vallású országok közé tartozna.

"De nem az van hogy az iszlám tiltja az ivast, dohányzast? " -> az iszlám tiltja. Azonban nem mindenki vallja az iszlámot, nem mindenki muszlim. Az iszlám tiltja még a házasság előtti szexet is, egyébként. Bár nem tudom, ezeket mennyire tartják be, mivel Törökország már nem az elmaradott iszlám vallású országok közé tartozik, mint mondtam. Vannak ismerőseim, akik isznak, buliznak, pedig muszlimok. Szóval ennyire nem veszik itt szigorúan, köszönhetően a modern Törökországnak.


Ha ennyire rossz véleménnyel vagy a nyelvről, szerintem nem éri meg tanulnod a nyelvet, mivel nem valószínű, hogy valaha is fogod tudni használni, mert hogy ilyen véleménnyel ki nem mész, az biztos. Bár ez már egy éves kérdés, nyilván már rég döntöttél, de azért jól esett kommentelnem.

2013. ápr. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
A terroros-szexet meg én se vágom. Attól még, hogy rámenősek, nem kell mindjárt terroristának, pedofilnak, szexistának nevezni őket. Ők ilyenek. Mi magyarok, inkább hagyjuk is, nem akarom tudni, minek neveznek minket külföldön.
2013. ápr. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Törökorszagban elek magyar nökent, es a laptop amiröl irok sem magyar billentyüzetes elöre is elnezest de ıgy magyarul helyesen nem fogok tudnı ırnı... nagyon meglepödtem a kerdeseden. Nem ıs mennek bele sem a kulturalıs vıtakba sem a szex tema kerdesebe. Csupan arra gondoltam hogy az ember altalaban nem akkor kezd el megtanulnı egy nyelvet ha szeretı az orszagot,szepnek es ızgalmasnak talalja a kulturajat, az eletstılust amı ott van, emıatt ugy erzı szeretne közelebb kerülnı az orszaghoz ezert elkezdı megtanulnı a nyelvet? A török nyelv nem olyan egyszerü, tanulası szempontbol sem kesöbb mıt kezdesz majd vele ha magat a török nepet es a kulturat ennyıre "lenezed" ahogy a szavaıdbol kıveszem? nem ertettem az ertelmet mıert tanulnal törökül,gondolom a leırtak fenyeben kesöbb nem szeretnel majd ıtt elnı..vagy ıgen?
2014. okt. 2. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nagyon szerettem volna ezzel a Törökországban élő magyar nővel elbeszélgetni, de sajnos nem lehet. Most épp egy török férfit szeretek nagyon, aki csodálatos ember, 7o napot töltöttem nála Izmirbe, Minél gyorsabban szeretnék megtanulni törökül, minden érdekel, ami Törökországgal kapcsolatos. Köszönöm a tájékoztatót, amit egy előbbi válaszoló irt. Ha valaki úgy gondolja, irhat nekem, örülnék neki.
2015. márc. 17. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!