Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Simson tankjába a benzinbe...

László24 kérdése:

Simson tankjába a benzinbe lehet önteni étolajat Arol helyett? A sűrűségük szinte majdnem azonos. Azt nem tudom hogy a lobbanáspont eltérés okzhat-e gondot, vagy a kenési képesség.

Figyelt kérdés
2012. máj. 20. 09:53
 1/5 kgpassat válasza:

Nem hiszem, hogy az étolaj azonos lenne egy 2T motorolajjal...

Egyébként komoly akart lenni a kérdés?

Arolt meg amúgy sem használnék, az a legszarabb, amit manapság kaphatsz. Gyomirtónak még éppen elmegy.

2012. máj. 21. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Az étolaj a diesel autókba "használatos" . Nem engedélyezett (úgy tudom) , de megy vele (sőtt állítólag jobb a kenés ). Öntenél a motorodba benzin mellé gázolajat? Tehát , ha 2T motor olajat akarsz venni , akkor a legolcsóbb az ásványi olaj , de van fél , és full szintetikus. Remélem hozzávetőlegesen sikerült válaszolnom a "lobbanáspont kérdésedre is! A kenési képességre nem tudok válaszolni , hogy az étolaj , mekkora hőmérsékleten biztosíthat megfelelő hatást. :D
2012. máj. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Pont ez a gondom,hogy a legolcsóbb 2T ásványiolaj a MOL-os Arolnak min.1400 ft literje.Ez drága.Ha ezt ki tudnám váltani étolajjal,aminek kb 350 literje,sokat meg tudnék spórolni.
2012. máj. 24. 07:41
 4/5 anonim válasza:
Az igazat megvallva , az ásványi olaj nem véletlen olyan olcsó. A full szintetikus nem kokszol úgy mint az ásványi , és jobban is megy tőle a moci. Vegyél AGIP olajat 2T -t az úgy tudom fél szintetikus . Már attól érezni fogod a különbséget , és nem sokkal drágább. 1600Ft literje kb. Ne hajtsd a motort étolajos benzinnel , mert amit megspórolsz rajta ,azt később az alkatrészekre , és a szerelőnek fogod kifizetni ( Az előző voltam)
2012. máj. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
a legolcsóbb a Record 2T olaj :D 980ft egy liter
2013. dec. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!