Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy lehet Magyarországon...

Hogy lehet Magyarországon 175cm az átlagmagasság a férfiaknál ha én 174 (F) vagyok, mégis a férfiak 95%-a jóval magasabb nálam?

Figyelt kérdés
Szerintetek is magasabbak az emberek ma ezeknél az átlagoknál, vagy csak én járok óriások között?
2012. máj. 20. 13:10
 1/7 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem is magasabb az átlag.
2012. máj. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
27%
Igen is meg nem is. Ha az egész lakosságot nézed, a 30-tól idősebbekkel, akkor annyi az átlag. Ha csak a fiatalokat, akkor 180-185 is megvan. És már a lányok is magasabbak, főleg tűsarkúban, úgyhogy 180 alatt sokaknál labdába sem rúghatsz.
2012. jún. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
71%

Szerintetek miért mondják, hogy 175 a LEGGYAKORIBB magasság? Vagy miért van jóval több 0-ra és 5-re végződő érték? És mivel nagyrészt felfelé kerekítenek, de lefelé még egy 2 méteres sem fog, ezért torzul a statisztika.


A másik oka, hogy ha máshol is úgy mérték a magasságot, mint a mi iskolánkban, ahol a tanár majdnem mindenkire rászólt, némelyekre többször, hogy "Ne állj lábujjhegyre! Kicsit sem."


A cipőt szinte senkivel nem vetették le, ha nem kínai tornacipőt hordott, ránézésre vontak le 1 centit, volt akinél hajra is ránézésre vontak le pár centit, a fiúknál se nyomták szét a felzselézett hajat.


Te pedig, kérdező azért látsz olyan sok magasabbat, mert olyan helyekre jársz, vagy az alacsonyabbakat nem akarod észrevenni. Bármelyik lehet a kettő közül.


Többieknek: Ahol az öregek is bele vannak számolva, ott oda szokták írni: [link]


Külön felhívnám mindenki figyelmét a Measured és a Self-reported közti különbségekre.


Egy időben direkt figyeltem az utcán elhaladó öregeket is sok magas, 175 feletti 50-60 évest láttam, de még 80 év körülit is férfiban és nőben is.

2012. aug. 20. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 VVMMvvmm ***** válasza:
57%

Úgy lehet, hogy az átlagmagasság számítása felesleges.

Nem érdemes törődni ilyen pontatlan,semmit kifejező statisztikai számításokkal.

Egyébként a csajozásnál nem számít a magasság, viszont

a normális viselkedés az igen.Vagy ez még nem merült fel

bennetek?

2012. szept. 16. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 GipszI válasza:
4-es: Ha netes randioldalakon megnézek 100 db random hölgyet mondjuk 18-35 között szerinted mennyinél lesz odaírva hogy min.170,175,180 akit keres?
2014. jún. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Magyarországon 173 az átlag, figyelembevéve a már említett torzítások miatt, mert cipőben mérik, és a hajat sem vonják le.

Cipőben, hajjal jóllehet 175, de ezek nélkül csak 173. Én mindössze 3 centivel alacsonyabb vagyok az átlagtól azaz 170 cm magas vagyok, és már így is volt alacsonysági érzésem, és igen egyből a magas embereket láttam meg mindenhol.

Ma már mindenkit egyformán látok, és rájöttem mennyi boldog ember él 160 cm alatt, és hogy nem 2 méteresekből áll a világ. Lehetnék már centikkel kisebb is akkor sem zavarna.

2022. jún. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Azt mindenki tudja, hogy minél visszább megyünk az időben, annál alacsonyabbak voltak az emberek, kisebbek az átlagmagasságok. Régebben(mondjuk 40 - 50 évvel ezelőtt) egy 180 cm-es ember kifejezetten magasnak számított. Ma egy 180-as férfi(főleg hogy a testarányok is változnak) maximum bő középtermetűnek számít. Igen, tudjuk, hogy régebben is voltak 185 - 190 centis emberek, de nagyon ritka volt és akkor még ez extrém magasnak számított. Ma már egy 190 centis sem annyira extra magas...


Amit nagyon sokan nem képesek felfogni az az, hogy ma Magyarországon a normál, átlagmagasság(férfi) 175 - 176 cm, és ez akkor is így van, ha ma már elég sok az abnormálisan magas ember(180 cm feletti nők, 2 méter körüli férfiak). A szélsőséges, kirívó esetek nem változtatnak azon, hogy mi az egészséges, mi a normális, vagyis valahol az átlagos is!


Például ma már az abnormálisan elhízott ember is sok(200 kg, vagy annál is több), de ettől még nem lesz az ideális testsúly 150 kiló. Ugyanúgy kb. 75 - 80, magasabbaknál 85 - 90 kg marad.


Na ugyanez a helyzet a magasságokkal is!

2023. márc. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!