Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit jelent az a kifejezés,...

Mit jelent az a kifejezés, hogy "üzletszerűen" adok el a vaterán?

Figyelt kérdés
Nyilván benne van, ha egy termékből nagy mennyiséget kínálok eladásra. De konkrétan arra gondolok, hogy ha pl. teszem azt saját kezűleg készítek dolgokat és abból mondjuk van 10 ugyanolyan, az már annak számít? Vagy ha külön-külön teszem fel, az befolyásolja vagy nem? Előre is köszönöm a választ!

2012. máj. 21. 09:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Azt jelenti, hogy olyan bevételi forrásként kezeled, mint a munkabért, tehát kb ebből is meg tudnál élni, illetve azért csinálod folyamatosan, hogy megélj belőle, nem csak eseti szinten adsz el ezt-azt. A pontos definíciót nem tudom, de én így értelmezem.
2012. máj. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Rendszeres jövedelemszerzést jelent, ami után már adózni kell, és járulékfizetési kötelezettséged keletkezik.
2012. máj. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem még fontos az is,hogy amit eladsz,azt előtte azért vetted meg,hogy eladd,nem azért,hogy használd.
2012. máj. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!
2012. máj. 21. 14:42
 5/6 anonim ***** válasza:
3-as: nincs benne.
2012. máj. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Előző:

[link]

üzletszerűség elkerülése rész.

2012. máj. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!