Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Örökösödés, haszonélvezet,...

Tetmayer Lajos kérdése:

Örökösödés, haszonélvezet, majd egy haszonleső lecsapása, családi belviszály. Mit tegyek, hogy ne veszítsem el mindenem?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy édesanyám kb 1 éve meghalt, és én örököltem a ház nagy részét, nővérem kisebb részét, édesapám pedig haszonélvezeti jogot kapott rá. Eddig teljesen elvoltunk otthon, mindent megbeszéltünk, de kb fél év telt el, összejött egy nővel (fél év után elég durva), van neki 3 gyereke 3 apától, meg egy unokája aki most született, és keresik hogy ki lehet az apja... Senki nem dolgozik közülük, szóval elég lecsúszott család. Nekem úgy jött le hogy az egész pereputtyot oda akarja hozni a nyakunkra, hogy majd mi eltartjuk. Én haza adom elejétől fogva az árvaellátásomat (30.000.Ft/hó), nővérem pedig havi 25.000.Ft-ot, a rezsibe.

Édesapámat jól behálózta, a múltkor kollégiumból arra mentem haza, hogy eladták a fagyasztóládát és a hűtőt, vettek az árából egy másik, használt hűtőt, jóval kisebb értékben.

Ez nem tetszett, kidobtam az asszonyt otthonról. Apám felhúzta az orrát, ő is elment utána, most pedig azzal jön, hogy hoz egy 20-gyerekes cigány-családot a házba, vagy fizessünk neki 150.000.Ft-ot nővéremmel. Én még otthon lakom, és nővérem is, én tanulok, nővérem már dolgozik, de nem keres ennyit.

Mit lehet tenni? Mit tegyek, hogy a ház is megmaradjon, meg a lecsúszott család se telepedjen be hozzánk, és ne kelljen ennyit kipengetnem havonta a saját házamért?

Eléggé kétségbe vagyok esve hogy most mi is lesz ebből, pénteken összeülünk apámmal meg nővéremmel ezeket a dolgokat átbeszélni, de mivel ennyire befolyásolva van, nem tudom mi lesz ebből...

21/F



2012. máj. 22. 22:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Annyira nem vagyok otthon ebben a témában, de nem lehet hogy úgy van, hogy csak az tartózkodhat a házban akinek van a haszonélvezetijoga, vagy a (felesége). Szóval szerintem idegeneket nem költöztethet be (cigányok).
2012. máj. 22. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

várj találtam valamit.



Özvegyi haszonélvezeti jog


Amennyiben az örökhagyó végrendeletében nem a teljes vagyont hagyja az özvegyre, úgy a nem rá hagyott ingó és ingatlanokra speciális, úgynevezett özvegyi haszonélvezeti jog kerül. A leszármazottak által törvényileg örökölt teljes hagyatékra, illetve az ági örökösök által szerzett ági vagyontárgyakra illeti meg az özvegyet a haszonélvezet gyakorlása. Az özvegyi haszonélvezet korlátlan ideig, azaz az özvegy haláláig szól, azonban kivételes esetekben idő előtt feloldható a haszonélvezet.


A túlélő házastárs özvegyi haszonélvezete megszűnik, ha az özvegy újraházasodik. Amennyiben az özvegy házasságkötés nélkül, úgynevezett élettársi viszonyban folytatja életét új párjával, úgy az özvegyi haszonélvezet továbbra is megilleti. Az özvegyi haszonélvezeti jogról bármikor le lehet mondani akár egyoldalúan, akár az özvegy és az örökösök között létrejött szerződéssel. Utóbbi esetben az özvegy döntheti el, hogy ingyen vagy visszterhesen mond le a haszonélvezeti jogáról.

2012. máj. 22. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

itt az egész.


[link]

2012. máj. 22. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Tényleg azt csinalhat a lakassal, amit akar. Lehet, csak ugy usszátok meg a dolgot, ha elkoltoztok.

Szerintem - már csak blöffből is!!! - költözzetek el, és ha nem tudja megkapni a pénzeteket, akkor nem tudja kivitelezni ezt a projektet! Mert ugye csak a Ti penzetekkel egyutt oldhato ez meg!

Menjetek egy olcsó, masfel szobas alberletbe a tesóddal, vagy kollegiumba! Ha nem tanultok, akkor apátok nem kötelezhető a tartásotokra, akkor még önkormányzati lakhatasi tamogatast is kaphattok! Ha sulisok vagytok, akkor meg az iskolatol!

2012. máj. 22. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

ennek nem fogsz örülni.


[link]

2012. máj. 22. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, még kicsit agyalok a dolgon, megpróbálom meggyőzni hogy hülyeséget ne csináljon, ha már végigdolgozta az életét anyummal, akkor hagyja hogy megvédjem a "betolakodókkal" szemben az örökségem.

Max ha nem tetszik neki, kiköttetem a villanyt, a többit meg neki kell fizetnie ha birtokba veszi az ingatlant, vagy bérbe adja. Legalábbis ezt olvastam ki.

2012. máj. 23. 00:48
 7/12 anonim ***** válasza:
Jelenleg még nem ott lakik? Ketten laktok a tesóddal?
2012. máj. 23. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
A hétvégén fogta magát, összecuccolt és elment mert megsértődött hogy kidobtam azt az asszonyt, nem vártam meg míg túlzottan el nem durvulnak a dolgok.
2012. máj. 23. 10:15
 9/12 anonim ***** válasza:
Hát bejelentkezni mindenesetre nem tudnak, mert ahhoz a tulajdonos hozzájárulása kell.
2012. máj. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Úgy tűnik, megoldódott a helyzet, mert elment. Most ketten vagytok...védd meg, ami a tiéd.
2012. máj. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!