Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan kell "építkezni"?

Hogyan kell "építkezni"?

Figyelt kérdés

Van egy tanyánk, pár hold, meg két omladozó épület és egy rakás tégla meg dzsumbuj. A barátnőmmel szeretnénk épiteni egy KICSI bunki szerűséget, de mi oda nem mennénk be.........szoval vmiért akarunk épiteni egy kb. csirkeólszerűséget a tanyánkon a dzsumbuj közepén. Mielött megkérdeznétek h elment az eszünk v mi, mondom, h erről senki nem fog tudni, mert ez titok, de megengednék, mert az az épület már semmire sem jó, meg úgyis csk omladozik, szoval a kérdés az h hogyan kell építeni, mármint pontosan kikeverni a maltert(?) ? azt tudom, h kell hozzá cement, homok meg víz, de milyen arányban? vagy miből mennyi? és hol lehet kapni cementet? mekkora zsákban(?) és az a baj, h mi falusiak vagyunk és csak a közeli városban lehet kapni ( milyen boltban?) és remélem lehet kapni kb. olyan 10-15 kilósat is, mert ugye busz....................................................................

légyszíves NE nézzetek hülyének, csak olyanok válaszoljanak, akik segíteni szeretnének és nem leszólni........és bocsi, h ennyi kérdést írtam és a helyesírási hibákért is :)


2012. máj. 27. 18:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

1.most hogy kitetted már nem titok(neten van a terv)

2. építési hatóság rátok fog szállni(ilyesmi max.addig maradhat titokban, amíg az első hangos munkálatok: betonkeverő,ótvefúró,légkalapács munkába nem áll)

3. innentől már csak egy "jóindulatú" szomszéd kell,akinek a töke megtelik a napközbeni zajongással

2012. máj. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

előszöris köszi h írtál:)

igen , "tervet" elárultam, csak azt nem , h mire kell ez az egész, nincsenek szomszédok, mert ez a tanya kb a semmi közepén van. A légkalapács mihez kellene?

igen, betonkeverő............ ...... nem elég ha betonkeverő nélkül, csak úgy összekutyulnánk:)?

2012. máj. 27. 18:54
 3/16 anonim ***** válasza:
Gondolom valami illegális tevékenységet szeretnétek csinálni, gondolom termeszteni....:)
2012. máj. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Pedig nagyon érdekel, hogy mire kéne!:)) Bocsi, azt nem eszem meg, hogy nem mennétek be, mert bepörgött a fantáziám.:D


Ha "félrevonulni" készítenétek, hát nem tudom.. Szerintem nem elég itt megkérdezni, oszt nekifogni. Elég, ha valamit jól leírnak, de rosszul értelmezitek, vagy rosszul kivitelezitek, és ha istenments rátok omlik, akkor a titoknak lőttek, mert vezető helyre kerültök az esti híradóba.:)


Az ötlet alapjában véve csábító, de én inkább faszerkezetű építményt javasolnék, azt kis méretben el lehet logikusan képzelni, a tetőzetre pedig mindenképpen könnyű anyagot javasolnék, mondjuk ledeszkázni, semmiképp sem tennék oda 80-100 kg-os gerendákat. Téglából és malterből macerás, ha nem pontosan rakod, dőlése lesz a falnak, ázástól is meggyengűlhet, és beomolhat az egész.


Szóval faszerkezetet javaslok, keressetek rá a neten kerti építményeket hogyan készítenek, vagy ólakat, sok hobbioldal van, ahol találtok leírást lépésről lépésre.

2012. máj. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

nem találtad el, viszont egy csirkeólméretű (kb.2-3m2, 1- 1.5m magas) helyen nehéz lenne.....................amúgy nem illegális amit akarunk:)

de köszi h írtál:)

2012. máj. 27. 19:08
 6/16 A kérdező kommentje:

nagyon köszi a választ:) ez jó ötlet:) sokkal jobb

amúgy nem mennénk be, ha nemigen férnénk be

am 13L

2012. máj. 27. 19:11
 7/16 anonim ***** válasza:

Nézd már, nem mondja, mire kell! Ki akarsz készíteni idegileg?? Hát jó ez nekem?!


Mondd el szépen, és megnyugszom.. :)

2012. máj. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
nézzétek.............................................................................................nemfogom elmondani pontosan h mire kell, de mindenkit megnyugtatok, h semmi illegális, nem fogjuk felrobbantani a Földet, nem hívjuk vendégségbe az UFÓkat, nem robbantjuk ki a 3. világháborút, nem szövetkezünk Amerikával, nem lopjuk el a napot, és nem vezetjük be a nyáriszünet csökkentését , stb.......
2012. máj. 27. 20:13
 9/16 anonim ***** válasza:

Az a baj tudod, hogy már felépíteni is illegális, mivel építési engedély kellene hozzá.


Amúgy én is faszerkezetet ajánlanék, mivel betonból, téglából, esetleg zsalukőből megépíteni drága és nehéz.A betonhoz kell ugye víz, sóder meg cement.Víz ugye jön a csapból.Sódert tüzépen tudsz/tudtol venni kb. 4500 Ft/köbméter áron, majd IFA-val a megadott helyre szállítják leborítják, kifizeted azt kész.Aztán van még a cement, amit 25 kg-os zsákokban árulnak, melynek kb. 700 Ft darabja.Aztán ugye ezeket össze kellene egy betonkeverőben, vagy egy talicskában keverni, viszont ez nem úgy van, hogy összeöntjük és hűdejó kész a beton, hanem alaposan át kell keverni, pontosan kell adagolni a dolgokat és ez bizony elég nehéz volt még nekem is, 17 éves létemre( mmint a keverés) .Miután kész a beton, azt ugye fallá kell formálni úgy, hogy az előre eljészített zsaluzatba beleborítani, belelapátolni.Utána pár napig locsolgatod, majd leveszed róla a zsaluzatot és kész a fal.Utána valamit ráborítasz tető gyanánt és kész.

2012. máj. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

köszi neked is, h írtál:)

köszi, h leírtad, h hogy kell, de asszem igazatok van, és inkább fából kellene

én úgy tudom, hogy ami nem épület, vagy melléképület, arra nem kell építési engedély. Sokszor mondtam, h kb. akkora v kisebb lesz mint egy csirkeól. Az meg ugye felénk akkora, h ember nem fér be. szoval az nem épület és arra nem kell engedély. mikor mi építettük a csirkeólat, akkor nem kértünk rá senkitől engedélyt, és nem lett vele semmi. most is áll, és a tyúkok éldegélnek benne meg körülötte. de lehet, h mi tudtuk rosszul, ez esetben bocsi :)

2012. máj. 27. 20:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!