Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ugye csak itt a gyakorin van...

Ugye csak itt a gyakorin van ennyi szemellenzős, merem állítani: rasszista ember?

Figyelt kérdés

Most ezen a kérdésen húztam fel magam:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__egyeb-..


Nyugtassatok meg, hogy az ott elhangzó válaszok nem a társadalom nagy részének véleményét reprezentálják. A pontozgatók meg végképp.


Hogy valaki, akinek gondolom nem jött össze az orvosi, hiába járt magántanárokhoz, azért legyen felháborodva, hogy valaki más, akinek iszonyatos hátránya van mindenben kap egy lehetőséget, hogy felkészülhessen a sikeres felsőfokú tanulmányokra?

Aki pedig értelmes választ ír, arra persze nem is reagálnak, csak lepontozzák. Mondjuk azt már sok témában megfigyeltem. Ha nem tud érvelni ellene, akkor lepontoz.


2012. jún. 2. 20:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Figyelj, ezeknek a válaszoknak semmi köze a rasszizmushoz, nem a származás a bajuk...
2012. jún. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Akkor szerinted mi a bajuk?
2012. jún. 2. 20:29
 3/4 anonim ***** válasza:
51%

Én téged nem értelek. Személy szerint sosem értettem ezeket a cigányoknak szóló programokat. Milyen alapon választanak ki egy csoportot, akiknek kedveznek? Ha úgy vesszük, ez már önmagában rasszizmus. Meg eleve, ki cigány? Hivatalosan az, aki annak vallja magát. Akkor innentől kezdve nincs miről beszélni.

Ezzel az "iszonyatos hátrány" dologgal meg nem értek egyet. A közoktatás mindenki számára biztosított, sőt kötelező. Akkor pontosan milyen hátrányról beszélünk? Amúgy meg miért csak a cigányságból származik a hátrányos helyzet? Más nem is lehet hátrányos helyzetű?

2012. jún. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%

Lehet hátrányos helyzetű,az is,aki nem cigány!

De ez a hátrány nem azonos a cigányokéval.

Igaz,hogy kötelező nekik is iskolába járni,de egy cigány gyerek már az első osztályban jelentős hátrányban van a nem cigányokkal szemben. Számára nagyon sok minden érthetetlen,ami a többi gyerek számára érthető.

Ha ennek ellenére le tud érettségizni és eljut a felsőfokú lehetőségéhez,megérdemli a segítséget. Igaz,azt a nem cigányok is megkapják.

2012. jún. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!