Jézus homofób?

Figyelt kérdés

2012. jún. 5. 08:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
19%

Igen. Elvileg Jézus a Bibliában leírtak teljes egészét vallja és annak sosem mondott ellent. Márpedig a Biblia tiltja az egyneműek kapcsolatát.

Szerencsére az ember időről időre formálgatja, újraírja, kiegészíti, hozzátesz, elvesz a Könyvből, ezért van rá esély, hogy egy idő után, majd nemtom 500 év múlva, kiáll a Pápa és sírva bocsánatot kér a boszorkányüldözés, illetve nem, az inkvizíció, illetve nem, a homoszexuálisok üldözése miatt.

2012. jún. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Mit tettek hozzá és mit vettek el a Bibliából?

Normális vagy?

A Biblia kétezer éve változatlan, éppen ezért hiteles és igaz!

Gondolkozz, mielőtt leírsz valamit!

2012. jún. 5. 09:42
 3/17 anonim ***** válasza:
78%

Jézus nem homofób, és a Biblia sem az. azok, akik a homoszexualitást bűnnek tartják, és ezért üldözik a homoszexualis embereket, súlyosan félremagyarázzák a Bibliát, pont az ilyenek követnek el bűnt.


Ha érdekel a magyarázat, miért nem bűn a homoszexualitás, és hogyan van a Biblia félremagyarázva, olvasd el ezt:


[link]

2012. jún. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
85%

A Biblia talán változatlan (bár azért én ezt nem állítanám olyan biztosra, amíg nincs egy 2000 éves teljes példány belőle), de a vallás folyamatosan fejlődik, adaptálódik a változó társadalmi normákhoz.


Jézus egy szót sem szólt a homoszexualitásról, a válásról annál inkább, ennek fényében érdekes, hogy a történelmi egyházak folyamatosan a melegházasság ellen ágálnak a "házasság szentsége védelmében", a válásról azonban mély kuss van...

2012. jún. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
A kérdés, hogy Jézusra vonatkozik! Az egyházak véleménye nem érdekel!
2012. jún. 5. 10:21
 6/17 anonim ***** válasza:
70%

Kérdezd őt.

Hisz meghallgat nem? :D

2012. jún. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
68%

1. mi honnan a rákból tudjuk jézus homofób volt e vagy nem.

2.a biblia már alapból a forditásai miatt is változik.és ha talán olvasnál egy kis történelmet tudhatnád hogy egyrészt több száz éven át iródott másrészt a jézustéma csak a fele.

3.az hogy az emberek mit gondoltak akkor vagy egy történelmi alak mit gondolt mára már teljesen irreleváns, a kérdésre adott válasznak egyáltalán a kérdésnek magának még létjogosultsága sincs,semmit nem befolyásol.a keresztény vallás amellet hogy a legdegradáltabb,az anyagi vonzatai nélkül semmit nem ér,az iskoláit,a csini templomjait mind ebből tartják fent.ráadásul tele van ilyen hulladékokkal az egész biblia és és mentalitás.. szentül benne van hogy a boszorkányság rossz,jópár milliót le is mészároltak ennek vádjával,de már tudjuk hogy hogy részben annak köszönhetö az orvoslás. akkor mennyi életjelenléte kéne hogy legyen annak hogy jézus homofób volt e vagy nem. másrészt am kit érdekel?

2012. jún. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
61%
és mielőtt a büdös nagy hitedbe elkezded osztani itt a népet,legalábbis a "normális vagy,gondolkozz mielött leirsz valamit" kommentetből erre tippelnék,neked kéne komolyabban utánna olvasni ennek az egésznek,kedve azzal hogy ez a kifejezés akkor nem is létezett még ebben az értelemben...szal "gondolkozz mielőtt kérdezel valamit,vagy ha hülye kérdéseid vannak ne találd ki öket".
2012. jún. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Kedves (utolsó) válaszadó!


Ezt a kérdést azért tettem fel, hogy kicsit elgondolkoztassam az embereket az előítéletekről és nem azért, hogy a hitemről prédikáljak!

Évekig tanultam teológiát és többször elolvastam a Bibliát, úgyhogy tudom hogy miről beszélek!

Aki azt gondolja, hogy a Biblia csak egy szétszabdalt jegyzettömb az nem ismeri igazán! A Bibliában nincsenek ellentmondások hiányosságok és nem törik meg benne a gondolatmenet.

Sajnálom, hogy alapvető dolgokról kell írnom és nem az eredeti kérdésemről!

Ha nem tetszik a kérdés, akkor ne válaszolj rá és ha szerinted hülyeségeket írok, akkor cáfold meg konkrét pontokban!

Amúgy nem csak a Katolikus Egyház alapján kéne megítélni a kereszténységet és a Bibliát!

2012. jún. 5. 20:43
 10/17 anonim ***** válasza:
Jézus nem homofób, én is majdnem elolvastam teljesen az Újszövetséget, és Jézus ő maga egy szót sem szólt a melegekről, se az egyneműek testi kapcsolatáról. Persze utána Pál apostol mondott ezt azt, de a kérdésednél maradva, itt a Földön Jézus emberi alakjában nem beszélt erről, semmi jelét nem adta, hogy homofób lenne (meg a homofóbia ellentétes a Bibliával.)
2012. jún. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!