Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Meglopott az okmányiroda...

Meglopott az okmányiroda ügyintézője mégis engem büntetnek mit tehetek?

Figyelt kérdés

Röviden a történet:

2007-ben csináltattam a jogosítványomat de az ügyintéző egy kiskaput kihasználva el lopta az emberek pénzét.

Az illető hölgy lebukott, el is ítélték de nekem még így is fizetnem kell. Hová fordulhatok segítségért? Illetve mit csinálnátok a helyembe? Sajtóhoz érdemes lenne fordulni?



2012. jún. 6. 16:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát azért itt kíváncsi lennék a részletekre! Jogsihoz csekken kellett befizetni az illetéket nem? Ha van egy befizetett csekk a kezedben akkor mi a gond? Vagy pontosan hogy volt? Kiadtál pénzt a kezedből amiről nincs semmi bizonylatod? Mert akkor az már nagyobb ciki! :/ A jogsidat meg kaptad? Mert akkor azt már el nem vehetik e-miatt! Mik a részletek?
2012. jún. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen csekken kellett befizetni a 4000 ft illetéket.

Röviden: 2007.12.20.-án voltam berendelve Rétságra az okmányirodába (közel a záráshoz) ahol az ügyintéző azt mondta h mivel mindjárt bezár a posta meg mert amúgy is ők szokták befizetni a csekket, adjam oda neki a pénzt és ő/ők elintézik. A papírokat és a jogosítványomat is megkaptam így nem gyanakodtam semmire. Aztán tavaly kaptam a rendőrségről egy papírt h jelenjek meg kihallgatáson!! Bementem és akkor mondják h megloptak de nekem nem kell fizetnem semmit mert a hölgy elismerte a tettét. Erre ma megkaptam a csekket h fizessek.

2012. jún. 6. 17:17
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát, eszedbe juthatott volna elkérni a befizetési bizonylat másolatát. Ki kell fizetned a büntetést, aztán magánszemélyként beperelheted kártérítésért az ügyintézőt.
2012. jún. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

sajnos akkor erre nem gondoltam, eszembe nem jutott volna h pont egy ügyintéző fog meglopni. A rossz az egészben az akit 3 éven belül lopott meg az simán vissza kapja a pénzét viszont aki túl van a 3 éven mint én is attól behajtják!

Szerintetek van értelme ügyvédhez fordulnom? Nem kerül többe a leves mint a hús? Mert hát ügyvéd sem dolgozik ingyen.

2012. jún. 6. 17:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!