Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ki volt Indrid Cold?

Ki volt Indrid Cold?

Figyelt kérdés

Próbáltam rákeresni neten, de csak angolul írtak róla, magyarul nem találtam. Amikor meg google fordítóval lefordítottam nem sokat értettem belőle...

Előre is köszönöm a válaszokat



#Indrid Cold
2012. jún. 11. 19:26
 1/2 anonim ***** válasza:

A filmet láttam. Ha teljesen a valóságra épít és a telefonbeszélgetés elhangzott ezzel a valamivel, akkor ott úgy fogalmazott, hogy attól függ, hogy néz ki, hogy éppen ki nézi. Tehát a leírások eltérhetnek. Nem alakváltó, csak éppen az emberi szemmel látott képet nem tudja feldolgozni az agy, ezért valamilyen képet társított hozzá az elme. Lehet ez egy molyszerű lény, vagy ember alak.. bármi.

A céljával, a létével kapcsolatban máig csak találgatások vannak.

2020. okt. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Állítólag egy más bolygóról származó, telepatikus úton kommunikáló ember, akivel egy Woodrow Derenberger nevű labilis elmeállapotú férfi találkozott 1966-ban. Derenberger megőrült és mindenféle földönkívüliekről meg nudista bolygókról kezdett hablatyolni, ami tönkretette az életét. Felfigyelt rá egy John Keel nevű összeesküvés elmélet hívő, aki megmagyarázatlan eseményeket kutatott és felfedezéseit a The Mothman Prophecies (A Molyember próféciák) című könyvében gyűjtötte össze. Ez alapján készült a Megszólít az éjszaka című horrorfilm, aminek vajmi kevés köze volt a könyvhöz. Keel összemosta Indrid Colt meséjét mindenféle egyéb marhasággal, így létrehozva egy új amerikai mitológiát, ami a mai összeesküvés elmélet hívő közösség egyik alappillére lett. Konteós körökben Jonh Keel ma már legendás alaknak számít, de igazából nem volt több, mint egy szélhámos riporter és egy szenzációhajhász őrült, aki szerint az ufók meg földönkívüliek igazából interdimenzionális démonok.

Ezek után Indrid Cold az ufóhívők és konteósok kedvelt alanya lett, kiszínezték és átírták a sztoriját, például kitalálták, hogy Cold folyton vigyorog meg hogy ő igazából egy emberfeletti démon vagy maga a Molyember. A Megszólít az éjszaka film is erre épült, de ennek már szinte semmi köze sem volt Derenberger eredeti beszámolójához. Cold eredetileg csak egy barátságos földönkívüli ember volt, aki gondolatközvetítéssel beszélt és egy repülő hengerben utazott.


És hogy valójában ki lehetett Indrid Cold, valószínűleg csak Derenberger kitalációja. A szegényember nem volt mentálisan százas, pedig egy kedves, jámbor idős férfi volt, aki szentül hitte, hogy a képzelgései valóságosak.

2022. szept. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!