Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Diákmunka vállalás.15 éves...

Diákmunka vállalás.15 éves lány vagyok és úgy tudom, hogy én már vállalhatok munkát. Hogy kezdjek hozzá, valami tanács esetleg ajánlat, hogy hová érdemes menni?

Figyelt kérdés
nagyon fontod lenne...

2012. jún. 11. 21:54
 1/5 anonim válasza:
16éves kor alatt nem vállalhatsz törvényesen diákmunkát. Szóval sehova sem érdemes menned. Majd jövőre.
2012. jún. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen, vállalhatsz a nyári szünetben, szülői engedéllyel. Keress rá a "diákmunka" szóra a neten, ott van több iskolaszövetkezet, ahol felsorolják a kínált munkákat és azt is, hogy hány éves kortól alkalmaznak diákokat.
2012. jún. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az első rosszul tudja.
2012. jún. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

A törvényi előírás szerint 15 év az alsó korhatára a diákmunka vállalásának, iskolai időszakban ez 16 év. Felső korhatár nincs, általában 17 és 25 év közötti fiatalok választják ezt a pénzkereseti lehetőséget. A budapesti MISZ Műegyetemi Iskolaszövetkezet a 17. életévét betöltött, nappali tagozatos jogviszonnyal rendelkező diákok számára kínál különböző munkalehetőségeket, akár tanév közben is, ahogy a diák órarendje engedi, és nyári szünidőben is.


Első vagyok. Ezek szerint mégis vállalhatsz 15évesen,régebben nem így volt. De hozzáteszem,hogy a normális munkákra 18év alattival nem igazán állnak szóba,vagy csak akkor ha van ismerősöd.

2012. jún. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
óó, hát azért még nem adom fel, de köszönöm mindenkinek.
2012. jún. 12. 16:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!