Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha az ember kiírja a nevét,...

Oooopti kérdése:

Ha az ember kiírja a nevét, akkor könnyebben szerez ellenséget, vagy pártolókat? Mit tapasztatok?

Figyelt kérdés

Én már voltam kint név nélkül is, névvel is. Mindig őszinte igyekszem lenni, legjobb tudásom szerint válaszolni, ha kell ellenszélben is.

Viszont most, hogy kint van a nevem, sokkal kevesebb %on állok, mint amikor nem volt kint.

Ezt a fentinek tudjam be, vagy szerintetek mi az oka?

Tapasztalatok?


2012. jún. 13. 08:11
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Kérdezem máshogy: van itt bárki, aki névvel 85%felett van? és úgy, hogy kezdetek óta kint van a neve. (ha igen, melyik kategóriába ír legtöbbet?)
2012. jún. 13. 08:16
 2/17 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy így van, de csak sejteni lehet az okát. Ha kint van a neved, követhetővé válsz, hogy mikor mihez, hogyan szóltál hozzá és jobban beléd lehet kötni. Könnyebben elemezhetővé válsz.
2012. jún. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Szerintem korrektebb kiírni,még akkor is,ha pár rosszindulatú lepontoz,ha kell ha nem....
2012. jún. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Aha, szerintem is, bár engem zavar, hogy ha itt nem is listázódnak a válaszaim egyben,(mint más fórumokon szokás), de rá lehet guglizni. :(

Ha a google nem dobná ki, akkor szívesebben kiírnám a későbbiek folyamán is. Ezt valahogy lehetne jelenteni az oldal készítői felé is, nem gondoljátok? Akkor talán még többen kiírnák a nevüket.

2012. jún. 13. 09:56
 5/17 2xSü ***** válasza:

Nem tudom hány %-on állok, mert nem is érdekel. Segítek, amennyire tudok. Ha azzal, hogy valakit szembesítek önmagával, alkalmasint a saját hülyeségével, akkor azt is megteszem. Ha úgy érzem vitatkoznom kell valamivel, akkor vitatkozok, ha úgy érzem, ennek a hatása hosszútávon pozitív.


Én megteszem azt, amiről úgy gondolom, hogy meg kell tennem. Ha valaki tud a válaszomból tanulni, ha neki segítséget jelent a válaszom, akkor jó. Ha nem, akkor sajnálom.


Ha valaki egy válaszom miatt dühöt, haragot, ellenszenvet érez, és mondjuk emiatt megkeresi a többi válaszomat és lepontozza, hát lelje benne örömét, bánom is én. Ha lehet, akkor megpróbálom feloldani ezt a konfliktust a keletkezésének helyén, de nem mindenkivel érdemes vitába szállni.


Kiírom a nevem, mert miért ne. Könnyebb összerakni, hogy melyik választ ki írta. Ha egy kérdéshez 4-5 ember is hozzászól több alkalommal, akkor nekem nagyon hiányoznak a nevek. Milyen megszólítás már, hogy 65%-os? Főleg, hogy ez a % ugye időben változik, tehát lehet mire én olvasom, már nincs is ott 65%-os user. Vagy a válasz sorszámát használjam? (Általában ezt szoktam.) Ez is csak keszekuszává teszi a dolgot, ha mondjuk az első hozzászólást időközben törlik.


Szerintem ha valaki úgy válaszol, hogy tiszteletben tartja a kérdezőt illetve a többi válaszolót, alapvetően építően, udvariasan áll hozzá, akkor nem nagyon fog ellenségeket szerezni.

2012. jún. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Nekem mégis furcsa, hogy "ugyanaz" vagyok nem változott a stílusom és név nélkül 85% körül álltam, most pedig épphogy 70%on. Nem izgat a dolog olyan formában, hogy nem veszem magamra, mégis érdekes olyan szempontból, hogy mi lehet ennek az oka. Valamilyen pszichológiai magyarázatot keresek
2012. jún. 13. 11:14
 7/17 2xSü ***** válasza:

#4: Szerintem nem igazán szerencsés olyan véleményt, választ leírni, amit az ember nem vállalna fel névvel, arccal. Ezeknél a gondolatoknál valami nem stimmel. Persze van olyan szituáció, mikor érthető, ha valaki inkább névtelen maradna, de a legtöbb eset nem ilyen.


Amúgy meg itt teljesen egyedi nevet használhatsz, tehát max. a GYK-s válaszaidat lehet összekötni, más tevékenységeddel nem. Én pl. előszeretettel használom a Google-t saját válaszaim felkutatására. :-)


Egyébként ezt a lepontozósdit is meg lehetne oldani, valamiféle karma rendszer bevezetésével. Pl. ha valaki rendszeresen olyan válaszokat pontoz le, amit a többség jó válasznak tart, akkor az ő értékelése számítson kisebb, vagy akár negatív súllyal. (Így ha egy troll lepontoz valakit, az csak növelné a válasz helyességét.) Vagy hasonló módon, minden lepontozás olyan súllyal számolódjon, amennyi az illető %-os értéke. Ha egy 80%-os pozitívan értékel, majd egy 50%-os negatívan, az jelentsen 30%-os pozitív értékelést.


Bár tényleg azt mondom, hogy ez a %-os érték jó, hogy két válasz közül ez alapján mérlegeljünk, de felesleges ebből versenyt csinálni, beleértve az önmagunkkal való versengést is.

2012. jún. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Félreértettél, én mindent vállalok, amit leírtam, csak egyet nem szeretnék: hogy beazonosítható legyek. Ha egyben látszik, hogy itt lakom, ez a keresztnevem, stb. akkor könnyen összerakható a kép, nem szeretném, pl. hogy közösségi oldalon akár idegen, akár zaklató megtaláljon.

Azért most pár napja van kint a nevem, de lehet, hogy anoniman folytatom majd.

2012. jún. 13. 11:18
 9/17 2xSü ***** válasza:

#6: Ha mondjuk egy kérdéshez két választ írsz, akkor lehet, hogy a második válaszodat lepontozzák, és ennyi. Ha a neved is kint van, akkor könnyebben összekötik, hogy mindkettőt te írtad, így mindkettőt lepontozzák. Akkor is, ha pl. az első válasz tulajdonképpen csak visszakérdezés, a kérdés pontosítását szolgálja, tehát nem lehet értékelni a „válasz” jóságát.


Pl.:

- Miért nem fut az X szoftver a gépemen?

- Milyen operációs rendszered van?

- DOS.

- Már megbocsáss, de oda van írva, hogy X !for Windows!. Mégis hogyan gondoltad, hogy egy ilyen összetett program fut egy 15 éve elavult operációs rendszeren?

- Anyádatot!


Ha ott a neved, akkor a visszakérdezésedet is gyakrabban le fogják szavazni. Ha nincs ott a neved, akkor nem veszik annyira a fáradtságot, hogy kibogozzák, hogy melyik válaszok voltak még a tieid.

2012. jún. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Nagyjából jó ez a százalékolósdi, de bizonyos % felett már gyanús, hogy birkaszellemű az illető és azért áll annyin, mert mindig mindenkinek tetszőt és nem feltétlenül hasznosat ír.

A másik, meg amikor nagyon alacsony a százalék, akkor gyanús, hogy gyakran bunkózik az illető. (persze akkor sem biztos, nem könyvelem el az ilyet sem, de azért valamit mégis sugall a pontszám. Tehát mégse mindegy, hogy "mennyi az annyi")


Miért google-el keresed a válaszaid? Kitörlöd?

2012. jún. 13. 11:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!