Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha valaki skizofrén és a...

Ha valaki skizofrén és a másik személyisége egy bűnöző, de az eredeti személyisége pedig egy rendes, hétköznapi fazon akkor el ítélhetik azért amit a másik személyisége tett?

Figyelt kérdés

2012. jún. 14. 19:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Hányszor kell még leírni, hogy a skizofrénia nem azt jelenti, hogy valakinek kettő személyisége van?


Ha valaki skizofrén, és súlyos téveszmék vagy hallucinációk miatt tette, amit tett, akkor eséllyel számíthat arra, hogy beszámíthatatlanság miatt nem lesz büntethető.


Ha valaki pedig arra építi a védelmét, hogy disszociatív személyiségzavara van (így nevezik a krimikben, thrillerekben népszerű kettős személyiséget) és a másik, bűnöző személyisége követte el a bűncselekményt, akkor a vád öt perc alatt talál egy szakértőt, aki elmondja, hogy ilyen betegség nem is létezik, hanem néhány túl élénk fantáziájú terapeuta találta ki az ötvenes években.

2012. jún. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
a szakértő majd megmondja, hogy beszámítható vagy-e vagy sem. ha nem vagy beszámítható vagy valami baj van az agyaddal akkor felmentenek.
2012. jún. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Felmentés mellett kényszergyógykezelés megállapítása,

vagy

Elítélés mellett kényszergyógykezelés


szerintem a börtönnél csak egy hajszállal lehet jobb ez.

2012. jún. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én skizo vagyok,és egysze megpórbált elmeszelni a rendőrség,de kirendeltek egy szakértőt, aki leírta rólam a véleményét nekik,én meg hazamentem büntetés nélkül,pedig akkor teljesen normálisan viselkedtem,csak ha egyszer már leírták,hogy nem vagyok beszámítható,onnantól kezdve már nem számít a többi.
2012. jún. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Személyiség nem követ el bűncselekményt! Csakis egy élő ember aki mindíg egy!Egy gyilkosnak egy keze egy agya van és nem több!
2012. jún. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!