Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy lehet bebizonyítani egy...

Hogy lehet bebizonyítani egy kőről, hogy smaragd?

Figyelt kérdés
Találtam 10 méter mélyen egy követ, ami erőteljesen hasonlít egy csiszolatlan smaragdra. Hogy lehetne megtudni, hogy valóban az-e?
2012. jún. 14. 22:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Ékszerész szerintem simán megmondja neked.
2012. jún. 15. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

10 méter mélyen smaragdot találni lehetetlen. Ha csak nem rakta oda valaki.

Amúgy: Meg kell nézni, hogy töri meg a fényt. Milyen síklapok határolják. prizma alakzat van e benne. Milyen gírek találhatóak e benne. de ami a legjobb nézd meg mivel tudod megkarcolni. Illetve, hogy tudod e vele karcolni az üveget. De az még nem mérvadó, mert a smaragd 8-as keménységű Berill ásvány, és a 7-es keménységű kvarc is karcolja az üveget! :)

2012. jún. 30. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Na előző vagyok! :) Ha csinálsz róla egy képet és megmutatod akkor megmondom, hogy berill e. :) Vagy ha nem az akkor megnézem, hogy micsoda.


Ez a berill ásvány (mamiből a zöld a smaragd)

[link]

Megjegyzem ez kis tisztaságú ennél szebbek is vannak de most csak ilyet találtam a környéken.



Ami neked van esetleg Fluorit lehet.

[link]

2012. jún. 30. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Üdv!

Holnap csinálok képet, köszönöm szépen a segítséget! A kő mellett emberi csontokat is találtak munka közben, így előfordulhat, hogy "odarakta" valaki.

2012. júl. 3. 23:21
 5/5 anonim válasza:

A csontba is meg a Fluoritban is található Kálcium (Ca). Egyik legfontosabb összetevője! :)

De tényleg csinálj egy képet róla és vagy üzenetben küld el vagy rakd ki ide és akkor megmondom! :)

2012. júl. 3. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!