Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Egybe írjuk vagy külön?...

Egybe írjuk vagy külön? Magasfokon vagy magas fokon?

Figyelt kérdés
Szerintem egyértelmű, hogy külön írjuk, bennem fel sem merült, hogy lehetne egybe írni, de az egyik lány, akinek bétázok, ragaszkodik ahhoz, hogy egyben írjuk. Mi a véleményetek? Indokoknak örülnék, mert nem vagyok nyelvész, hogy el tudjam neki magyarázni, és idegesít, amiért nem hisz nekem.

2012. jún. 20. 14:41
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Egybeírjuk, különírjuk, ezeket biztos, hogy egybe kell írni.


[link]


Ezek szerint neked van igazad. Nagyon sok találatot kaptam az egybeírásra, "stresszoldás magasfokon, buli magasfokon, biztonság magasfokon," de ezek így nem jók.

Ami egy kicsit elbizonytalanít engem, az a magasfokú képzettség, tudás, felkészültség.

De mint láthatod, külön kell írni.

2012. jún. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen, ezt az oldalt én is olvastam, és pont azért voltam kiakadva, amit írtál, mert a lány is az internetre hivatkozott. Nem hiszem, hogy a google keresésekre kéne bármiben is hagyatkozni, mikor tudjuk, hogy ahogyan a word sem, úgy ez sem hibátlan. :/ Mindegy, azért még várok válaszokat, amikben akár valami indok is szerepel!


Köszönöm!

2012. jún. 20. 15:19
 3/3 anonim ***** válasza:
Semmi sem indokolja az egybeírást, sima jelzős szerkezet.
2012. jún. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!