Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az egyik ismerősünknek elhunyt...

Az egyik ismerősünknek elhunyt egy közeli hozzátartozója külföldön, (Németországban), hogyan lehetséges a holttest hazahozatala, és milyen, mekkora költségekkel járhat?

Figyelt kérdés
Anyagilag nem állnak túl jól, így (sajnos kényszerűségből, de) érdekelné őket a lehető legolcsóbb megoldás. Előre is köszönöm a válaszokat!
2012. jún. 20. 16:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Németországban élek, tegnap óta keresgélek az interneten.


Amit találtam, az az, hogy két temetkezési vállalat kell: egy Magyarorosza´gon, egy Németországban.


A német cég koporsóba zárva elszállitja egy reptérre, és ott "elküldi" amagyar cég cimére. A reptérre megérkezve a magyar cég intéz minden további dolgot. (Állitólag normál jegy áraban történik a szállitás)


Ehhez elöször a német vállatnál meg kell adni a magyar cég cimét, a ket vállalat egymás közt letárgyalja az ügymenetet, és egymással szerzödést kötnek.


Állitólag könnyebben megy, ha a halottat elhamvasztják és csak az urnát kell szállitani.


Árakat sajnos nem tudok mondani, erröl nem találtam semmit.


A lényeg, hogy keresni kell két temetkezési vállakozót és ök már tudják a módszert.

2012. jún. 21. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez a szervezet foglalkozik ilyen esetekkel, ott tudtok valamit inditani.


[link]

2012. jún. 21. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Felül a kontakt cimszóra kattintva találsz email-cimet is.
2012. jún. 21. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az információkat, már aznap továbbítottam is az érintetteknek. Még egyszer köszönök mindent!
2012. jún. 24. 00:15
 5/5 anonim ***** válasza:
Remélem, sikerült segitenem, és mindent el tudnak intézni.
2012. jún. 24. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!