Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ellopták az egyik írásomat....

Ellopták az egyik írásomat. MIT TEGYEK?

Figyelt kérdés

Regisztráltam egy sztáros oldalra, ahol 3 nappal ezelőtt be is küldtem egy cikket. Rengeteget melóztam vele, ugye össze kellett szednem az alap információkat, képanyagot szereztem, úgy hogy közben ne is sértsek szerzői jogokat, végül megfogalmaztam, és elküldtem a szerkesztőségnek. Több órányi munka volt, és a leírásban kifejezetten kértem a szerkesztőket, hogy ha valami probléma van a cikkel (pl. jogsértés, stb) szóljanak már, mert szeretnék tanulni a hibáimból.

Erre ma kíváncsian felmegyek az oldalra, és meglátom a szalagcímet a hírek között. Boldogan kattintok rá, és átolvasom, de arcomról lehervad a mosoly; "ezt mintha csak részben írtam volna én..." Azonnal megnéztem a szerzőt, és természetesen nem én voltam ott... Ezzel nem is lenne semmi gond, csakhogy a cikk írója nyilvánvalóan valahogy hozzáfért az általam írt példányhoz, mivel átvett onnan különböző szókapcsolatokat, sőt, volt arca mondatokat ellopni! Forrásmegjelölés persze sehol.

Ilyen esetben mit lehet tenni? Nagyon zavar, hogy ÉN szenvedtem a képanyaggal, ÉN bajlódtam a fogalmazással, ÉN raktam össze az egészet, és erre valaki pofátlanul helyettem aratja le a babérokat...



2012. jún. 25. 14:38
 1/5 anonim ***** válasza:
ezzel már nem tudsz semmit se tenni. De szép elismerés ha felhasználta az anyagodat, vannak ere jogszabályok hogy letudod védedtetni , de ez piti ügy ilyenhez :)
2012. jún. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Esetleg szóljak az oldal üzemeltetőinek? :S

És mit mondjak nekik, hogy egyes részletek nagyon hasonlítottak, vagy épp teljesen megegyeztek? És hogy értetlenül állok az eset előtt? Szeretnék írni nekik, de még sosem fordult elő velem ilyen, így nem tudom, milyen érveket lehetne felhozni, illetve azt milyen formában közölni. Tudnátok segíteni esetleg? Mert kíváncsi vagyok, erre mit reagálnak.

2012. jún. 25. 20:34
 3/5 anonim ***** válasza:
igen szólj! mert ez elég nagy pofátlanság :D
2012. jún. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
De ezt most te gúnyosan mondod? :D
2012. jún. 26. 14:53
 5/5 anonim ***** válasza:
De ez most én nem gúnyosan mondom.
2012. jún. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!