Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért működnek még mindig az...

Miért működnek még mindig az értékesítési rendszerek?

Figyelt kérdés

Már vagy 50 éve is azt mondták, hogy a biztosítási piac telítődni fog.

Vagy, hogy az MLM hálózatok nem fognak működni. De legyen szó bármilyen értékesítési területről ezt már évtizedek óta szajkózzák a hoozáértők.


Akkor vajon miért működnek ezek a rendszerek a mai napig is?

Miért nem telítődött még mindig a piac, vagy a legitim MLM (nem a piramisjátékok!!) rendszerek miért nem haltak még meg?

Hogyan lehetséges, hogy még mindig lehet értékesíteni biztosítást amikor a hozzáértők már évtizedekkel korábban megmondták, hogy ezek előbb-utóbb eladhatatlanok lesznek?

Miért működnek a mai napig a direkt értékesítő (nem MLM) cégek amikor már rég telítődni kellett volna a piacnak, ahogy ezt a hozzáértők megmondták?


Kérem, hogy elsősorban azok válaszoljanak akik nem értékesítők és nem hálózatépítők.



2012. jún. 27. 11:15
1 2 3 4 5
 1/48 A kérdező kommentje:

Néhány kérdés lemaradt.

Mikor fog telítődni a piac?

Mikor fognak ezek a cégek tönkre menni?

Ehhez miért nem volt elég eddig 50 vagy még több év sem?

2012. jún. 27. 11:20
 2/48 anonim ***** válasza:

"Kérem, hogy elsősorban azok válaszoljanak akik nem értékesítők és nem hálózatépítők."

E kritérium alapján csak másod-, harmad- stb. sorban tudok válaszolni, de megteszem. A kérdéseidet csoportokba szedem. Van két egyelemű, és egy sokelemű csoport.


A, "... a hozzáértők már évtizedekkel korábban megmondták..."


Erre a kérdésre három lehetséges válasz van. Az egyik, hogy a "hozzáértők" nem voltak hozzáértők. A másik, hogy a hozzáértők ebben a kérdésben tévedtek. A harmadik meg az, hogy a hozzáértők állításait valamilyen módon félreértelmezték. A biztosítás értelmes termék. Amíg olyan társadalomban él az emberiség, ahol létezik a magántulajdon valamilyen formája, a biztosításoknak lesz piacuk.

Amennyiben az állítás konkrét biztosítási termékekre, konkrét cégekre, esetleg értékesítési módokra vonatkozott, akkor túl kevés az információ a megválaszolásukhoz, illetve részben igaz rájuk, amit a következő két pontban írok.


B, "...a direkt értékesítő (nem MLM) cégek..."


Ez elég nyilvánvaló. A direkt értékesítés a bizalomra épül. Márpedig mindig is voltak, és erősen remélem, hogy lesznek is emberek, akik megbíznak egymásban. Annyi azonban ténuy, hogy ha valaki direkt értékesítéssel foglalkozik, abból nem tud magának hosszú távú anyagi biztonságot építeni (ha nagyon jól csinálja, és rengeteg pénzt keres belőle, akkor az így megtermelt tartalékaiból tud), emiatt előbb-utóbb kikerül a piacról. Úgyhogy itt még a piac telítődésének a problémája sem merül fel kérdésként.


C, A többi kérdés, amelyek az MLM-re, annak hosszú távú fennmaradására, illetve a piac telítődésére vonatkoznak.


Egyfelől az MLM cégek, akárcsak az összes többi üzlet, döntő többsége indulása után pár évwen belül tönkremegy. Az MLM cégek között is előfordul, ahogy más cégek között is, hogy több év, esetleg évtizedek után megy tönkre. Ebben semmi különös nincs. A kérdés érdemi része nyilván arra vonatkozik, hogy maga az MLM üzleti modell miért nem teszi tönkre az ilyen cégeket.

Az MLM üzleti modell lényegét sokan félreértik. Van, aki épp e félreértés miatt vág bele, mások emiatt ellenzik. Fontos tudni, hogy ha tényleg úgy működne, hogy mindenki hoz magával évente egy új embert, és évről évre duplázódna a létszám (vagy a 2 helyett vehetjük bármely 1-nél nagyobb szorzóval), akkor valóban telítődne a piac, de nem ez történik. Pont ugyanúgy, mint bármely direkt értékesítéses rendszernél, itt is vannak, akik elkezdik, és abbahagyják. Meghalnak, jobb lehetőséget találnak, elviszi őket az élet valamerre. Még olyan is van, aki sikeres, de abbahagyja. Aztán később közűlük is újrakezdik néhányan. Ebben semmi különös nincs. Pont olyan szakma ebben az értelemben, mint bármi más.

A különbséget az teszi, hogy egy direkt értékesítőkkel dolgozó cég tisztában van vele, hogy érdeke, hogy az emberei jól és összehangoltan dolgozzanak, és emiatt a dolgozói munkáját különböző módokon segíti. Ellátja őket információval; biztosítja számukra a logisztikai hátteret; elejét veszi, hogy egymás ellen dolgozzanak; segíti a személyes fejlődésüket; dolgozik az új értékesítők toborzásán; és még sok-sok dolgot csinál, amihez pénzre és megfelelő vezetőkre van szükség. Az MLM üzleti modell lényege, hogy ennek a munkának jelentős részét pénzért cserébe delegálja vezetői ambícióval rendelkező eredményes hálózatépítőknek, csak itt a vezető pozíciókba nem kinevez embereket, hanem a lehetőséget adja meg, hogy BÁRKI, aki sikeres csapatot épít, azzá válhasson. Az, hogy valaki nagy vezetővé válik, csupán annyit jelent, hogy sok ilyen vezetői munkát végzett el eredményesen az anyacéget képviselve.

2012. jún. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 A kérdező kommentje:

Kösz a választ.

Ezeket én is tudtam. Csak a lényeg az lenne, hogy mindig arról beszélnek, hogy ezek a rendszerek előbb-utóbb telítődnek. De erre 50+ év nem volt elég. Akkor mégis mennyi lenne elég, ha egyáltalán lesz valamikor telítődés?

A biztosítások is azért lesznek eladhatatlanok az elméletek szerint, mert már mindenkinek lesz biztosítása.


Valójában én azt látom, hogy ezek mind csak ilyen idealizált általuk világban állnák meg a helyüket.

2012. jún. 28. 18:14
 4/48 A kérdező kommentje:
Valójában én azt látom, hogy ezek mind csak ilyen idealizált általuk elképzelt világban állnák meg a helyüket.
2012. jún. 28. 18:15
 5/48 anonim ***** válasza:

"Akkor mégis mennyi lenne elég, ha egyáltalán lesz valamikor telítődés?"

Valamiért úgy éreztem, hogy nyilvánvaló az általam leírtakból, de tény hogy ezt a kérdést nem fejtettem ki. Nem lesz telítődés! Legalábbis abban a klasszikus értelemben, ahogy várják nem lesz. Amelyik MLM tönkremegy, az sem a telítődés miatt megy tönkre. Az is egy jó téma lenne, hogy miért, de másik téma.

Bizonyos értelemben meg a piac már eleve telített volt, amikor ezek a cégek elindultak. Nagyon ritka kivétellel. Az Amway vagy az FLP, de lehetne mondani kisebb cégeket is, nem fedezték fel a mosószert, nem terjesztették el a fogmosás szokását, nem a történelem első multikarotin tablettájával törtek be a piacra. Ilyen dolgokat az emberek már addig is vásároltak, más cégek forgalmából hasítottak maguknak piacokat, és azóta is tűnnek el régi vagy kevésbé régi cégek, és jelennek meg újak a piacon konkurens termékkörrel. Márpedig ezen a piacon vannak cégek (MLM vagy nem MLM), amelyek évtizedeken át megélnek. Ha egy cég résztvesz a versenyben versenyképes termékekkel, megfelelő pénzügyi háttérrel és hatékony üzleti rendszerrel, akkor életképes lehet. Az MLM üzleti modell több mint 50 éves története bebizonyította, hogy az MLM hatékony rendszer. Akkor fognak eltűnni, ha a konkurencia olyan rendszert talál, ami ezt lenyomja. Egyelőre azonban nem így néz ki. Jelenleg az MLM a most hagyományosnak számító (boltokon keresztüli) értékesítési modellel szemben versenyképesebbnek tűnik, szép lassan, de nem egyenletesen teret hódít. Aztán, ha valaki kitalál egy jobbat és meg is valósítja, akkor lehet baj az MLM-mel, de talán még azt is túléli. Ahogyan a városszéli zarándokhelyek sem feltétlenül fognak tönkremenni a következő néhány évtizedben az ésszerűbb internetkereskedelem miatt. A piac ennél jóval összetettebb.

2012. jún. 29. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 A kérdező kommentje:

Kösz ezekkel tisztában vagyok. Pont ezért írtam, hogy olyan emberek írjanak akik csak kritizálni tudnak ész nélkül. És ha tudják bizonyítsák az igazukat.

De ilyen nem akadt eddig.

2012. jún. 29. 09:00
 7/48 anonim ***** válasza:

"olyan emberek írjanak akik csak kritizálni tudnak ész nélkül"

Ezt a kritériumot alighanem nem sokan veszik magukra :)


Ha ilyen embereket akarsz olvasni, van egy csomó MLM-ről szóló topik. Ha gondolod, linkelek párat :)

Amúgy meg szerintem kérdést azért írunk ki, hogy választ kapjunk arra, amit nem tudunk. Nem azért, mert tudjuk a választ, és szeretnénk egy jót vitatkozni azokkal, akik rosszul tudják. De sok sikeret neked!

2012. jún. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
36%

Előző hozzászólóval egyetértve úgy érzem, hogy egy jó kis internetes "bunyót" szeretnél lefolytatni MLM ellenzőkkel. Hát itt vagyok az érveimmel együtt, én vagyok az, akit az MLM-esek a gonosz és rosszindulatú kritikusnak neveznek, aki csak a rosszat képes meglátni ebben a "csodálatos" piaci modellben, ami természetesen a "jövő" üzleti modellje. Megmondom miért vagyok kritikus a rendszerrel kapcsolatban: mert manipulatív, mert álságos, mert az emberek ingyen (vagy kevés pénzért való) dolgoztatásából nyerészkedik, álmokat ad nekik. A piramis tetején lévők pedig az alattuk lévők munkájából élnek. Bővebb kritikámat itt tudod olvasni: http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__egyeb-kerd.. (szintén Tomao néven írtam véleményt)


azt is megmondom (és igazából ezért válaszoltam erre), hogy miért létezik még az MLM rendszer: szerintem a piac már régóta, legalább 20 éve telítve van, azért lehet még új tagokat beszervezni, mert mindig akad még olyan, akit még nem próbáltak meg beszervezni, vagy korábban nem sikerült nekik, illetve mindig vannak új 18 évesek, akiket pár éven belül megkörnyékeznek (nincs olyan huszonéves barátom, akit ne környékezett volna meg MLM cég), szóval a piac telítve van. Nyilván ez nem azt jelenti, hogy nem lehet találni senkit, ez csak azt jelenti, hogy baromi nehéz új embereket találni, akinek nincs negatív élménye az MLM-el kapcsolatban, és aki ne vágná rá az ajtót/telefont az MLM-es "házalókra". Tehát nyilván nehezebb a dolguk a mostani MLM-eseknek, mint a 20-30 évvel ezelőttieknek. Azért nem haltak még ki, mert az MLM rendszerek sajátossága a manipuláció, hogy bemagyarázzák az embereknek, hogy gazdagok lehetnek, csupán keményen dolgozniuk kell az adott cég számára. És ezért az álomképért tízezrek hajlandóak éveken át minimális bérért dolgozni, mert majd egyszer be fog jönni és milliomos lesz. Aztán ha rájön, hogy át lett verve és kilép, akkor is dolgozott több hónapig/évig, a cégnek ez baromira megérte, és majd beszervez helyette másik "tehetséges, ambiciózus" fiatalt. Szóval az MLM létezésének (/nem kihalásának) az oka az a motiváció, amivel a vezetőik képesek anyagi elismerés nélküli hosszútávú kemény munkára bírni tagjaikat, és ezt a motivációt képesek fenntartani a milliomossá válás lebegtetésével. Az ember olyan, hogy ha van egy erős célja/jövőképe, akkor képes azért keményen dolgozni elismerés nélkül, csupán az álomképért /jövőképért. És az MLM vezetők ezt a jövőképet kínálják tálcán a tagoknak, akik ezt sajnos örömmel teszik magukévá és még azt sem bánják, hogy a vezetőik meggazdagodásáért dolgoznak ingyen, mert majd egyszer mások is fognak az ő meggazdagodásukért dolgozni... (vagy nem...)

2012. okt. 19. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
36%

A tegnapi válaszomhoz még annyit tennék hozzá, hogy megfordítanám a kérdést: Miért nem vették át a piacon az uralmat az MLM rendszerek? Hiszen már vagy 50 éve azt állítják az MLM vállalkozók, hogy az MLM a jövő üzleti modellje? Miért áll még mindig 1% alatt? Miért nem növekszik érdemlegesen, ha ez ekkora csoda?


(Csak azt ne mondd, hogy a rosszindulatú, negatív, irigy emberek miatt, akik visszahúzzák társaikat :) Annyira hallom füleimmel ezt a tipikus MLM-es választ)

2012. okt. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 A kérdező kommentje:

A tegnapi válaszomhoz még annyit tennék

hozzá, hogy megfordítanám a kérdést:

Miért nem vették át a piacon az uralmat

az MLM rendszerek? Hiszen már vagy 50

éve azt állítják az MLM vállalkozók, hogy

az MLM a jövő üzleti modellje? Miért áll

még mindig 1% alatt? Miért nem

növekszik érdemlegesen, ha ez ekkora

csoda?

(Csak azt ne mondd, hogy a rosszindulatú,

negatív, irigy emberek miatt, akik

visszahúzzák társaikat :) Annyira hallom

füleimmel ezt a tipikus MLM-es választ)



Ezt még csak kritikustól hallottam és egy MLMestől sem.

A saját piacain (fő területek: tápkieg, kozmetika, tisztálkodás) 25-30%os részesedése van.

Ami igen szép eredmény.


Te nem kritikus vagy csak egy kis huszonéves suhanc ahogy a másik fórumon írt valaki. Még kritizálni sem tudsz rendesen. Mivel csak véleményed van, viszont konkrétumokat nem tudsz felmutatni. Csak nagy a szám, de az életben még semmit nem tudtál felmutatni.

Ilyen hozzáállással meg nem is nagyon fogsz.

2012. okt. 22. 23:08
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!