Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Valaki, akinek van fogalma az...

Valaki, akinek van fogalma az állami gondozásról? Ezek hogy vannak?

Figyelt kérdés

Ha valaki elárvul, hogyan kerül be a rendszerbe? Honnan tudják meg, hogy árva? Van egy hely, ahová bekerül, és onnan megy aztán tovább(pl. olyan házba, ahol 7-8 gyerek van csak), vagy rögtön oda kerül?

Ha egy ilyen 7-8 gyerekes otthonban él valaki, akkor ott az összes gyerek ugyanabba az iskolába jár, vagy ugyanúgy választhatnak?

Iskolán kívüli szakkörökre/fizetős elfoglaltságra járhatnak?

Nyáron ugyanúgy ott vannak, mint egész évben?

Van lehetőség, hogy nyaralni menjenek(az állami gondozottak együtt)?

Mehetnek táborba, amit az iskola szervez?

Kapnak zsebpénzt?

Kell segíteniük a háztartásban?

(Bocsánat, ha kicsit sértő a következő kérdés)Létezik olyan, hogy egy ilyen kisebb otthonban 7 teljesen normális gyerek van?

Milyen korúak ezek a gyerekek egymáshoz viszonyítva?Inkább egyidősek, vagy nagy differenciák is lehetnek(pl. 5 és 15 éves egy házban)

Hány nevelőjük van?

Ott is lakhat a nevelő?

Tegezik, vagy magázzák őket?

Van külön szakács(nő), kertész, akivel tanulnak, vagy ha valaki ott van, akkor az mindent csinál?

Együtt tanulnak, vagy úgy mint a rendes családoknál, a "szülő", és a "testvérek" segítenek, ha kell?

Fiú és lány lehet egy házban?

A fiúk és a lányok alhatnak egy szobában(időnként, mint barátok), vagy ez tiltva van?

Hogyan közlekednek?

Pszichológushoz járni úgy van lehetőségük, mint más gyerekeknek, vagy különösebben foglalkoznak ezzel?


Bocsánat a sok kérdésért, csak érdekel. Remélem azért kapok választ:)



2012. jún. 30. 11:37
 1/4 anonim válasza:
100%

Szia! Rengeteg kérdésed van ! (:

Először is , szeretném, hogy tudd h volt állami gondozott vagyok, szóval más nem is tudna jobban válaszolni

kérdésedre! (:


Ha valaki elárvul, példáúl meghal az anyukája, apukája,vagy elhagyja őket akkor lehet fordulni a családsegítő szolgálathoz. (anno én is oda mentem segítségért). Aztán kivizsgálják , mennek családlátogatásra, környezettanulmányra, az a lényeg hogy a gyereket, elhelyezik lakásotthonba. Ott általában 9-10 fő él, változó korosztály,fiuk lányok vegyesen külön szobában.Amikor már elérik az a kort h iskolába járjanak választhatnak iskolát, általánost, középiskolát, egyetemet, ki hol szeretne tanulni. Kapnak zsebpénzt ,ami korfüggő ,de kb.5000 ft körül van, azt próbálják a gyerekekkel beosztani ( nálunk ugy volt h miden héten egyszer kaptunk 1000 fto-t) .Ha a gyermek járni akar szakkörre, pl. énekkar, vagy sportolni akar, azt általában zsebpénzből oldják meg ,de most már van egy olyan törvény ,hogy a családi pótlékot a gyerekre kell költeni, szóval ebből is finanszirozhatják, az évvégi osztálykirándulásokat, szallagtűzőt, vagy vehet ,belőle mobiltelefont.Egész évben ott laknak, de nyáron mennek nyaralni, akiknek élnek a szülei és kapcsolatot is tartja velük, ők mehetnek a szülökhöz, de csak ugy ha a szülő benyujt egy kérvényt a gyámnál ,hogy pl :1 hétre szeretné elvinni a gyereket, és akkor ezt beküldi a gyámhivatalhoz , és ott 30 napon belül kap a szülő ,és a lakásotthon 1 határozatot,amiben engedik, vagy nem a gyermeket. A háztartásba kell segíteni , mindenki be van osztva , hogy egy héten mit kell megcsinálni. Mosogatni porszívózni, kertet locsolni, füvetnyirni ...minden féle házimunkát el kell végezni. Magunkra kell mosni ,rendbe rakni a kis életterönket, a szobánkat, a szekrényünket, amit rendszeresen ellenőriznek. a korkülönbség lehet nagy ill. kicsi . Ahol én laktam ott pl : volt 8 éves és 24 éves lakó is. A nevelők nem laknak ott ,csak ott dolgoznak, beosztás szerint. Nyilván magázzuk őket, mert egyik sem a szüleink közé tartozik. Nincs külön kertész sem szakács :), nevelők dolgoznak ott különböző képesítéssel, akik nevelnek minket, ők főznek ránk, de minden mást mi magunk csinálunk meg. Általában együtt tanulunk du.4-6 ig,de igény szerint , addig nem lehet telefonálni ,tvzni, zenét hallgatni, vagy kimenőre menni, igény szerint ha valaki hamarabb kész ,akkor beküldik a szobájába, hogy ne zavarja a többieket, ha valakinek több idő kell pl: egy érettségi előtt, vagy szakdolgozat iráshoz,akkor ő bármennyit tanulhat. Akár napi 8 órát is ,amennyire szüksége van , átlag függő a tanulás, ha valaki jól tanul pl: 4-5 akkor a szobájában is tanulhat, aki roszabb vagy bukásra áll, ő neki az előtérben kell tanulni egy asztalnál a nevelő melett, ez lehet 1 ember ,de lehet 5 is akár. Fiuk lányok külön szobákba alszanak, nem mehetnek egymás szobájába, barátok szülök rokonok ,nem aludhatnak ott ,csak az étkezőben beszélgethetnek 30 percig. De életkor függő a kimenő, ez általában 14 év fölött jár. Ilyenkor a házvezetővel a gyerek megegyezik, hogy mehet kimenőre. A kimenő viselkedéstől, tanulmányi átlagtól függ, de ha vki nem tanul vagy pl megbukott, akkor akár egész nyáron otthon ül, és tanul. A közlekedés autobusszal, történik általában. Pszichologushoz lehet járni annak, aki igényli. Igazából sok minden ugyanolyan mint egy családban, kapunk karácsonyi ajándékot tortát szülinapra. kapunk minden hónapban 5000ft-ot ruházkodásra/ fő. Arról számlát kell kérni amit megvásárolsz. Nekem is van mobilom, laptopom, hifim, mondjuk én nagyon sokat meloztam már diákként is. Voltam már több mint 7 országba. persze a lakásotthonnal csak kb.3 országba voltam.Mi is mehetünk bulizni , mehetünk fesztiválra, vagy augusztus 20.án szilveszterkor, sok minden meg van engedve.

De minden korhoz magatartáshoz, és tanulmányhoz van kötve. Ha valamelyik nem oké, akkor minden kedvezmény ( kimenő, zsebpénz, ...) elvehető , akár hónapokra is.


Remélem tudtam segítani ,ha van kérdésed , nyugodtan irj!


Egy volt állami gondozott !

2012. júl. 1. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a választ!:)) Most egyelőre nem jut eszembe több kérdés, de ha valakinek eltérő tapasztalata van, vagy csak megerősítené, annak szívesen várom a válaszát:)

Még egyszer nagyon köszönöm:)

2012. júl. 2. 09:45
 3/4 anonim válasza:
Én is gyermekotthonban lakom igaz már utógondozottként. Az előttem hozzászóló egész pontosan vázolta a helyzetet. Bár nálunk mások a szokások de nagyjából így lehet elképzelni :)
2013. febr. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
A lényeg az, hogy semmilyen megkülönböztetés nincs (mint például régen egyenruha). Mindent megkapunk amire szükségünk van beleértve a pszichológusi támogatást is.
2013. febr. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!