Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Van nálam egy nyaklánc....

Van nálam egy nyaklánc. Latinul (szerintem) van ráírva a szöveg. Valaki le tudja fordítani? A szöveg: Vitam et sangvinem Grati Princeps et patria Carolvs Imp. EtRex

Figyelt kérdés
2012. júl. 2. 08:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Vitam et sanguiem = Életünket és vérünket.

Ha jól értelmezem ez egy 1916-os körüli medál lehet, ausztriai vagy német eredetű.

2012. júl. 2. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Igen, a felirat IV. (az osztrákoknál I.) Károlyra vonatkozik, 1916 végi lehet a nyaklánc.
2012. júl. 2. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, és amit írtatok dátum egyezik, csak római számokkal van írva. És bocsi elfelejtettem leírni az évszámot.
2012. júl. 3. 08:44
 4/5 A kérdező kommentje:

Ez a medál akkor az I.világháború korszakából való?

Osztrák-német szövetséges jelkép lehet vagy mit szimbolizálna?

Válaszokat előre köszönöm.

2012. júl. 3. 08:46
 5/5 anonim válasza:
Ez a Károly-csapatkereszt, I. VH emlékérem. Károly adományozta a frontkatonáknak akik min. 12 hét frontszolgálattal rendelkeztek. Kb. 650.000 db készült belőle.
2017. júl. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!